Yüz Refleksolojisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yüz Refleksolojisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yüz Refleksolojisi Nedir?

Akupunktur gibi  alternatif tedavi yöntemlerinden biride yüz refleksolojisi. Kökeni uzakdoğu olan yüz rekflesolojisinin uygulama amacı, vücudun belirli bölgelerinde toplanmış enerjileri çözerek bedenin kendi kendine iyileşme gücünü harekete geçirmektir. Migren, fıtık ve stres gibi daha bir çok hastalıktan refleksoloji sayesinde kurtulmak mümkün.

Yüz reflesolojisi nasıl uygulanır? 

Yüzümüzde 564 adet sinir noktası bulunur. Ve her bir nokta bir rahatsızlığı işaret eder. Bazı rahatsızlıkların birden fazla noktaları olabilmekte. Bu noktalara uyarı gönderilerek merkezi sinir sistemi uyarılıyor ve vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizması çalıştırılıyor. Rahatsızlıklar bu yöntemlerle belirli noktalar uyarılarak tedavi edilmeye çalışılıyor. Yüz refleksolojisi uygulamada birden fazla yöntem mevcut. En çok tercih edilen yöntem basınç yöntemi. Bu yöntem çok fazla bir uzmanlık gerektirmemekle birlikte rahatsızlığa işaret eden noktaya 40 saniye basınç uygularak uygulanmakta. Tedavi süresi ise kişiden kişiye hastalığın ilerleme düzeyine ve engel durumuna göre değişebiliyor. En az haftada iki seans olmak üzere 2 ay-1 yıl arasında sürüyor.

Başlıca uygulanan rahatsızlıklar ise : Yüksek ateş, stres, anemi,kabızlık, baş ağrısı, unutkanlık gibi sıralanabilir. Yüzünüzde hangi noktanın hangi rahatsızlığa denk geldiğini ve hangi organları uyardığını öğrenmek için yüz refleksoloji haritasına bakabilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler. Alternatif Tıp,alternatif tedavi,alternatif tedavi yöntemlerinden birisi yüz refleksolojisi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.