Yatak ve Baza Seçiminin Önemi

Yatak ve Baza Seçiminin Önemi

Gündüzleri olduğu gibi geceleri, yatar durumdayken de vücudumuz için ideal bir duruş şekli vardır. Omurganın doğal S şeklinin korunduğu yatış pozisyonu vücudumuz için en doğru seçenektir. Doğru bir yatak, vücudun doğal omurga eğrisinin korumasına yardımcı olur.Yanlış bir yatak yatakta uyumak ise kaslar, sinirler ve damarlar üzerinde baskı yaparak bel ağrılarının oluşmasına neden olur.

Yatağınız fazla sertse, yatak ve vücudunuz arasında boşluklar oluşur. Vücudun yatakla temas ettiği yerlerde oluşan fazladan baskı damarlar ve kan dolaşımı üzerinde bazı noktalarda sıkışmaya sebep olur. Kan dolaşımı sekteye uğradığı için beyin uyarılır. Böylece gece boyu birçok kez sağa sola dönüp, derin uykuya dalamazsınız.

Çok yumuşak yataklar ise her ne kadar rahat hissettirse de omurganız için doğru bir seçenek değildir. Yumuşak yatak vücudunuzu gerektiği kadar destekleyemez ve doğal eğrisini koruyamaz.

Bel ve sırt ağrısı yaşamadan, kesintisiz ve derin bir uyku için yatağınızı doğru seçmeniz gerekir.

 

Unutmayın en iyi yatak, bel, sırt, baş, boyun ve diz bölgenizi destekleyen, vücudun doğal eğrisini koruyan yataktır.

Baza Seçiminin Önemi

Düzenli bir ev hayatı için yatağımızın altında baza kullanmak doğru bir seçimdir. Bazanın geniş depolama alanına yastık, yorgan nevresim gibi birçok eşyamızı saklayabiliriz.

Baza alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sağlam bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Pek çok sefer açıp kapamanız gerektiğinden mekanizması sağlam ve güvenilir olmalıdır. Güvenliğimiz açısından ise baza amortisörlerinde mutlaka stop mekanizması bulunmalıdır.

Baza alırken dikkat edeceğimiz ikinci bir konu ise bazada kullanılan döşemedir. Baza döşemesinin deri veya kumaş olması tercihinize ve kalmıştır ancak döşemenin silinebilir ve kolay temizlenebilir olması ileride size avantaj sağlar. Deri bazaların temizliği ise kumaşa göre daha kolaydır.

Baza seçiminde diğer bir önemli konu ise kapakta ve tabanda kullanılan profil ve üzerindeki sunta, sunta lam, veyamdfmalzemedir. Kullanılan bu malzemeler yatağımızı ve bizi taşıyabilecek güçte olmalıdır.

Son olarak temizlik açısından baza ayaklarının yüksek olması hanımların işini kolaylaştıracaktır. http://yatasgrup.com.tr/

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.