Uyumlu giyinerek şıklığı yakalayın!

Uyumlu giyinerek şıklığı yakalayın!

Pek çok kadın şık görünmek için modayı yakından takip ediyor. Ama yine pek çok kadın modayı her ne kadar takip ediyor olsa da, bilinçsiz giyinerek şıklığın çok uzağında kalmayı başarıyor. Çoğu zaman doğru parçaları bir araya getirmek şık olmak için yeterli olmuyor. Doğru parçaları seçerken, uyumlu olmalarına da dikkat etmek gerekiyor. Peki uyumlu giyinmenin püf noktaları nelerdir?

Öncelikle giyinirken renk uyumuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Bunun için renkleri gruplara ayırmak size fayda sağlayacaktır. Birinci grubu; mavi, sarı ve kırmızı olarak belirleyin. İkinci grup; yeşil, mor ve turuncu olarak düşünün. Üçüncü grup ise bordo, çivit, dore ve turkuaz renkleri olsun. Bu gruplama işlemi size kontrast oluşturmanız konusunda yardımcı olacaktır.  Örneğin; bordo elbisenizi, dore bir aksesuarla tamamlayarak hoş bir kontrast oluşturabilirsiniz. Tabi ki kontrastı sadece bu renklerle yakalayacaksınız diye bir kural yok. Siyah ve beyaz renkleri de birlikte kullanılabilir. Ya da bej ve ekru gibi aynı alt tonlu renkleri de birlikte kullanarak, şık bir görüntü yaratabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, renklerin dengesine özen göstermelisiniz. Kombininizde baskın bir renk belirleyip, diğer parçalar için daha soft renkler tercih edin. Kombin yaparken üçten fazla rengi karıştırmamaya özen gösterin. Çok baskın bir renk kullanıyorsanız, mutlaka onun tonlarında renkleri kullanarak görüntütü yumuşatın. Üst parçalarda açık renkler tercih ederken, alt parçalarda daha koyu renkler kullanın.

Bu tüyoları kullanarak sizde hem modaya uyabilirsiniz, hem de uyumlu giyinerek şık bir görüntüyle tüm gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Gelen Aramalar:uyumlu giyinmek

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.