Tüm radyoların kısayolu

Tüm radyoların kısayolu

Canlı radyo dinle, arama motoruna yazdığınızda hemen karşınıza bir sürü canlı radyo siteleri dökülüverir ve üstelik ücretsizdir. Canlı radyo dinle ama herhangi birini değil, dinleyeceğiniz radyonun özelliği ise radyo çeşitliliği ve seçkinliği olmalıdır.

Evinizde iş yaparken ev hanımları özellikle sizi ekran başına tutsak edip vaktinizi almaz, kitap okurken hafif klasik müzikler ya da gençler daha hareketli müzikler, ya da işyerinizde çalışırken monotonluktan kurtarırken sizi konsantrasyonunu artırır radyo dinlemek. Bir diğer özelliği de Radyo FM dinlemenin bilginiz, kültürünüz, güncel olaylardan haberdar olmanız bir ayrıcalıktır.

Bütün bunlar neyi işaret ediyor dersiniz,  radyonun yeri ne televizyon, ne DVD göstericiler alamıyor. Size o kadar çok yönlü hitap ediyor ki düşünecek olursanız.

Hala arkası yarınlar var sıla özlemi gibi gelebilir ama sıla özlemi değildir aslında, hani kitap okursunuz da yer, mekân, kişiler ve kişilerin duyguları, düşünceleri sizin hayalinizde kiresimlerdedir ya siz nasıl canlandırırsanız aynen öyledir arkası yarın dinlemek.

Trt fm, bilindiği gibi Trt radyosunun en çok dinlenen radyolarından biridir. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla,  özel yasayla özerk tüzel bir kişiliğine sahip olarak kuruldu. 1972’deki anayasa değişiklikleri ile kurum “tarafsız” bir kamu iktisadi kuruluş olarak tanımlandı.Tüm medya araçlarından yayın yapan kamu hizmeti yayıncısı olarak hizmet vermektedir. 2008 yılında Avrupa’ya yayın yapamaya başladı. Yani gurbetçilerimizde artık TRT FM dinliyor demektir bu. TRT FM’in Yurt içinde bazı radyo frekansları her şehrimiz için farklıdır. Birkaç tanesi; Adana 96.7, Ankara 107.8, Antalya 88.4, Bilecik 89.00, Çanakkale 93.00, Eskişehir Bilecik’le aynıdır 89.00, İstanbul 95.6, Yalova 105.50’dir

Seymen fmGurbetçilerimizin bileTürkiye’de uzun yolda dinledikleri radyodur. Seymen FMhakkında bir üniversite öğrencisinin yorumu şöyle “Seymen fm dinlemenin final haftalarında özellikle çok iyi geliyor” demiş diye açıklamış yorumunda. Pikniğe gittiniz mangalınız hazır bütün aileniz yada dostlarınız yanınızda Seymen fm’ le dahada keyifli bir piknik olacaktır emin olun. Türkiye’mizin acılarına hatta dünyadaki acılı olaylara duyarlıdır programlarında bile hissettirerek yaşatır ve acıları paylaşır.

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.