Tüm Kadınların Dünya Kadınlar Gününü Kutluyoruz

Tüm Kadınların Dünya Kadınlar Gününü Kutluyoruz

Bugün 8 mart dünya kadınlar günü. Tüm dünyada kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Türkiye’de de başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından çeşitli etkinlikler ile kutlanılıyor.

Dünya Kadınlar Günü, her yıl 8 Mart‘ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün. 8 Mart insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal haklarının geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılıyor.

Dünya Kadınlar Günü Neden 8 Martta Kutlanıyor?

26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag şehrinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında Almanya Sosyal Demokrat Partisi liderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçilerin anısına 8 Mart’ın “Internationaler Frauentag” (International Women’s Day – Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve bu öneri oy birliğiyle kabul edildi. O günden beri 8 Mart Dünya Kadınlar günü olarak kutlanıyor. Bizde Tüm dünya kadınlarının dünya kadınlar gününü kutluyoruz.

İşte size bir kaç kadınlar günü mesajı;

• Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

• Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim.

• Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun.

• Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

• Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

• Sevgilim, birgün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur… Kadınlar Günün Kutlu Olsun

• Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun.

 

Arama motoru Google’da Dünya kadınlar gününü kutlamayı unutmadı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.