TELEFONLARDA UYGULANAN CASUS TELEFON KULLANIMI

TELEFONLARDA UYGULANAN CASUS TELEFON KULLANIMI

Çoğu insanların sevgililerini ve eşlerini takip etmek için satın aldıkları bu casus telefon programının giderek çoğaldığı da gözler önünden kaçmıyor. Herkes günlük hayatta konuşulan bu casus program sayesinde konuştuklarının gün yüzüne çıkmasına karşı oluyorlar fakat insanların şüpheyle yaklaştıkları bu olaylar karşısında telefon dinleme programlarının kullanılmasını da yanlış bulmuyorum.
Geçen yıllarda telefondaki gelişimlerin giderek artması hatta bilgisayarlarda bulunan özelliklerin herkes de bulunan akıllı telefonlarının elinden bırakmamasına sebep oldu. Bu telefonlarının pek çok işletim sistemine sahip olması gibi cihazın casus yazılım programlarına daha açık hale gelmesine de neden olmuştur. Bu programlar sayesinde telefon artık şarj cihazında takılı olduğu halde bile kişinin telefon bilgilerine ulaşmak artık çok kolay hale geldi. Kişinin özel hayatının kilometrelerce uzakta olması bile bu bilgilere ulaşmanın imkansız olmadığını apaçık göstermektedir. Telefon dinleme yazılımlarının yasal ve ahlaki açıdan ileride ne gibi sorunlara neden olabileceği de ciddi biçimde düşünülmesi gereken sorunlar arasında yer almaktadır. Casus telefon yazılım programları artık her geçen gün gelişmekte olduğu için bu yazılımların sadece telefon dinleme özelliğine sahip olmadığını da göreceksiniz. Bu programın karşı tarafın telefonuna yüklenmesi ie birlikte karşılıklı tüm konuşmaları mesajlaşmaları girdiği ortamdaki diğer sesleri de dinleme özelliğine sahip gelişmiş ve gün geçtikçe de gelişen bir yazılım programıdır. Kişi telefonunda konum belirleme servisini aktif hale getirmese bile bu program sayesinde kişinin hangi ortamda bulunduğunu nokta atışı yaparak karşı tarafa bilgi vermektedir.
Casus telefon programlarının bu denli fazla imkan sağlaması ve artık şarj cihazlarının dahi program yükleme cihazı haline gelmesi tehlikenin de günden güne büyümesi anlamına da gelmektedir. Cep telefonu casus program yazılımları artık akıllı telefon diye tabir edilen telefonlara uygun bir yazılım programıdır. Bu program hakkında bilinmesi gereken şey ise internet bağlantısı ile verilerin aktarıldığıdır. Casus telefon programı kullanım amaçlarına göre farklılıklar gösterseler de hepsinin kullanım amaçları aynıdır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.