Telefon dinlemek suç mudur?

  • Yaşam
  • 766 kez görüntülendi

Telefon dinlemek suç mudur?

Giderek gelişen teknolojinin insan hayatına sunduğu kolaylıklardan birisi, casus telefon dinleme yazılımları sayesinde telefonu kullanan herhangi birini sorunsuz dinleme imkanı sunmasıdır. Her ne kadar kullanması kolay ve eğlenceli olsa da, kişilerin aklına yaptıkları telefon dinleme faaliyetinin suç olup olmadığıyla ilgili sorular gelebiliyor. Aslında cevabı oldukça basit olan bu soru, zihinlerde yer etmeye devam edip şüphe oluşturmaktan da geri kalmıyor.
Size yapılmasını istemediğiniz bir hareketi başkasına yapmamanız mutlaka gereklidir. Ancak çocuğunuzun veyahut eşinizin hareketlerinden şüpheleniyorsanız, telefon dinleme işlemlerine başlamanız etkili bir sonuç verebilir. Bu sayede size yalan söyleyip söylemediklerini fark edebilir, isterseniz de çalışanlarınıza telefon hediye ederek onların şirket sırlarını dışarıya taşıyıp taşımadıklarını öğrenebilirsiniz.
Elde ettiğiniz bu bilgilerle hayatınızı yeniden düzenleyebilir, sorunlarınızı çözebilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken husus, elde edilen bu bilgilerle şantaj ve tehdit yapılmaması gerektiğidir. Şayet bu tür faaliyetlere girişirseniz suç işlemiş olursunuz ve mahkemece yargılanabilirsiniz. Aksi takdirde çok ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmayacağınızı düşünüyoruz, ancak bu dinlenen kişinin sizi dava edip etmemesiyle de alakadardır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.