Sosyal Medya Gücü

Sosyal Medya Gücü

Son yıllarda oldukça fazla duyduğumuz sosyal medya ve sosyal medyanın gücü artık bizim hayatlarımızı da etkilemekte. Bir düşünceyi bir olayı savunmanın ya da bir görüşü ortaya koymanın en kolay yolu olarak bilinen bu durum çoğu medya kuruluşu içinde son derece etkili bir durumdur. Nedeni ele alındığında her dizide ya da her film tanıtımında paylaşılan tag’lar dikkatinizi çekmiştir. Bunlar instagramdafacebookdatwitterda artık aktif olarka kullanılmakta hatta zaman zaman reyting ölçme aracı olarak ele alınmaktadır. Son derece etkin olarak kullanılan sosyal medya bankalar içinde ya da özel kuruluşlar içinde büyük bir kolaylıktır. Adınızı aratarak ulaşılabilir biri olduğunuz anda internet büyük bir nimettir.

ins Sosyal Medya GücüÖzel bir kuruluşsunuz ve adınızı twitterda arattığınız anda sizinle ilgili şikayetler beğeniler övgüler istekler her şeyi görmeniz mümkün bu durum müşteri odaklı çalışmayı da beraberinde getirdiği için birçok firma ve şirket için oldukça iyi bir durum olarak ele alınmaktadır. Bu nedenle kişiler daha fazla bireye ulaşsın ve daha fazla popüler olsun diye twitter takipçi satın alma ve instagram takipçi satın alma ayrıca diğer tüm mecralar için de takipçi satın alma gibi yöntemler geliştirilmiştir. Bir kişi ya da firma popüler olmak istediği seviyede takipçi ile hesabını destekleyerek çok daha rahat bir şekilde kontrolü sağlayabilmektedir. Birçok ünlünün dahi yapmış olduğu bu takipçi satın alma durumları popülerliği arttırmanın yanı sıra sosyal medyada yükselmenin en kolay yoludur.

 

Bir şirket olarak sizin yeniliklerinizi en hızlı şekilde birilerine duyurma olanağınız ancak ve ancak sosyal medya ile mümkündür. Alışveriş siteleri tv dizileri reklamlar artık her şey hem standart v başı izleyicisi hem de sosyal medyaya göre uyarlanırken sosyal medyadan yararlanmayı kenara bırakmak büyük bir sorun teşkil etmektedir. Kolay bir şekilde yenilikleri ancak sosyal medya aracılığı ile duyurabilirsiniz. Bu durum reklam marjından düşmenize de yardımcı olacaktır. Büyük paralar harcamadan reklam yapmak sosyal medya ile ancak mümkün olmaktadır. Sosyal medyanın görsel gücü ve kişisel gücü oldukça fazla olduğu için bu durumun şirketler ve kişiler için yararı oldukça büyüktür.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.