Site optimizasyon

  • Genel
  • 926 kez görüntülendi

Site optimizasyon

Site dizaynı gün geçtikçe zorlu bir durum almaya başlamıştır. şimdi hazır kodlar kullanmaktan çok web tasarımcıları kendi kodlarını yazmaya başlamışlardır. Seo danışmanlığı konusu da oldukça önemli bir yere sahiptir. Kodlamalar her zaman için W3C uyumu içerisinde olmuyor, bu nedenden dolayı blog optimizasyonlarında sıkıntı yaşanabilmektedir. Bir site tasarlamak için basit bazı kodlar yeterli olacaktır. Ama amatörce olacağı için çok rağbet görmeyecek. Günümüzde artık hazır sistemlerin olduğu bir çok web sitesi mevcuttur. Bu gibi sitelerden indirdiğiniz scriptler açık kaynak kodlu olmakta ve istediğiniz düzeyde değişikliğe izin vermektedir. Asıl sıkıntı bu scriptlerde az düzeyde de olsa Yazılım bilgisi gerektirmesidir.

Sıfırdan site hazırlamak eğlenceli olsa bile site üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız profesyonel bir firma ile çalışmanız yada teknik destek almanız çok daha mantıklı olacaktır. Zamanımızda bir çok firma ücretli destek vermekte hatta size hazır olarak siteyi vermektedir. En önemli olan bu firmalardan hangisinin işinde uzman olduğu ve bilişim düzeyidir. Basit firmalarla çalışıp rezil olmamak için iyi bir araştırma yaparak en doğru firmayı bulmanız gerekmektedir. Seo çalışmaları için de ciddi firmalar ile çalışmanız size her zaman için zarardan çok fayda sağlayacaktır.

Bir web sitesi nin işi kurulduktan sonra bitmemekte, asıl zorluk bundan sonra başlamaktadır. Hayatta kalması için sürekli güncellemeler olmalı ve arama motorları için optimizasyonları olmalıdır. Tasarımlar ziyaretçilerin istediğine göre değiştirilmeli ve sürekli yukarıya taşınmalıdır. Kurulan bir web sitesini güncellemeden kaderine bırakmak zamanla yıkılmasına ve değer kaybetmesine neden olur. Bu işlem için artık büyük firmalar kendi bünyelerinde uzmanlar barındırmakta ve bu uzmanlar sadece site güncelleştirmeleri ile uğraşmaktadır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.