SGK işe Giriş

  • Genel
  • 1194 kez görüntülendi

SGK işe Giriş

Çalışanların merak ettiği konular arasında yer alan sgk işe giriş hakkında tanıtıcı bilgilerin yer aldığı yazımızı takip ettiğiniz takdirde oldukça fazla kişi tarafından merak edilen bu sorunun cevabını bulacaksınız. Öncelikle sorgulamasının ne işe yaradığından bahsetmek yerinde olacaktır. Belirtilen bilgiye ulaştıktan sonra emeklilik için kaç gün kaldığını öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca işe ilk giriş tarihi sayesinde emeklilik işlemleri başlatılmaktadır. İşe ilk girdiğiniz tarihten itibaren çalıştığınız gün sayısı hesaplanarak emekli olup olmayacağınız kararlaştırılmaktadır. Dolayısıyla çoğu kimse için oldukça merak uyandıran bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şimdi sgk sorgulama aşamalarını adım adım izleyerek uygulayalım. Öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sayfası olan www.ssksorgu.net/ssk-sorgulama.html* adresine girilir. Bu sayfada bulunan menülerde yer alan E-SGK butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiş yapılır. Yeni gelen sayfadan E-Hizmetler kısmı tıklanır. Yeni gelen sayfada bulunan form dikkatli bir şekilde doldurulduktan sonra sorgula butonuna tıklayarak sisteme giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra ilgili sayfada yer alan ve dönem ve ay bilgilerinin gösterildiği sütunda yer alan ilk tarih bilgisine bakılır. İlgili tarih sgk işe giriş tarihini göstermektedir. Belirtilen aşamalar uygulandığı zaman işlemi tamamlanmış olur. Bu sayede tarihi öğrenilmiş olacaktır.

Daha çok emeklilik tarihinin hesaplanması için kullanılan işe giriş tarihi için gerekli adımların anlatıldığı bu aşamaları uyguladığınız zaman çoğu kimsenin merak içerisinde olduğu bir konuyu kendi başınıza öğrenmiş olursunuz.
______________________________________________________

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.