Seramik Mutfak Gereçleri

Seramik Mutfak Gereçleri

Seramik ürünlerin yaygınlaşmasıyla;Seramik sağlıklı mı? Seramik mutfak gereçleri sağlıklı mı? Seramik tencere,tava,bıçak vs. kullanışlı mı? Seramik çatlar mı? Seramik çizilir mi? gibi sorular sıklıkla sorulmaya başlandı. Sizler için yaptığımız araştırmanın sonuçlarını paylaşacağız.

Son zamanlarda seramik ürünler hayli popüler. Reklamlardan da görmeye alıştığımız seramik ürünler bir çok çeşide sahip. Seramik tencere, seramik tava, seramik bıçak gibi mutfak gereçleri özellikle bayanların ilgi odağı haline geldi. Seramiğin bu kadar popüler olmasının nedeni doğal olması ve kanserojen madde içermemesi.Teflon tava ve tencerelere alternatif olarak üretilen seramik tava ve tencereler teflona göre daha sağlıklı ve daha zor çiziliyor. Teflonların ömrü yaklaşık 3 sene ve çizildikleri zaman kanserojen etki oluşturdukları herkes tarafından bilinen bir gerçek. Seramik ürünler teflona göre daha dayanıklı ve çizilseler bile tamamen doğal oldukları için sağlığı tehdit etmiyorlar. Bu yüzden sağlığını düşünen kişiler çoktan seramik ürünleri satın almaya başladılar.

Henüz seramik ürünler almayanların kafası bazı sorularla meşgul durumda.

Seramik çatlar mı? Seramik ürünlerde kalite ve marka oldukça önemli. Bazı markalarda kullananlar çatlamalar olduğunu iddia etmekte. Bu markaların ismini burada açıklamayacağız fakat en çok tercih ve kullanan hanımların kalitesine en çok güvendiği markaları sizinle paylaşabiliriz. Moneta markası seramikte en iyi markalardan biri olarak gözüküyor. Kullananlardan hiç bir şikayet almayan Moneta ürünlerinin fiyatı diğer markalara göre biraz daha pahalı olabilir. Monetadan sonra Korkmaz markası da hanımların en çok tercih ettiği markalar arasında. Bunlar dışında bazı bilinen ve en çok reklamı yapılan markalardan şikayetler gelebilmekte.

Seramik Kırılır mı? Diğer tencereleri düşürdüğünüzde eğilme yamulma durumları olabiliyor. Fakat seramik ürünler sert bir şekilde düşürüldüğü zaman esneklikleri ve eğilme gibi bir durumları olmadığı için kırılıp çatlayabilirler. Bu yüzden biraz daha dikkat ve özen isterler.

Seramik Sağlıklı mıSeramik ürünlerde kanserojen katkı maddesi yoktur. Bu yüzden çizilseler bile sağlıklı doğal ürünlerdir.

Seramik Ürün Fiyatları : Seramik tencereler, seramik tavalar piyasada çok yaygın olmaması sebebiyle teflon ve çelik tencerelere göre fiyatı yaklaşık 2 veya 3 kat fazla olabilmektedir.

Seramik Tencere, Seramik Tava Kullanışlı mı? : Seramik ürünler ısıyı daha iyi muhafaza eder ve yemeklerinizin daha iyi ve daha az enerjiyle pişmesini sağlar. Seramik tava ve tencereler teflonda olduğu gibi yanmaz ve yapışmazdırlar. Çizilmeye karşı teflondan daha dayanıklıdırlar.

Teflona alternatif olarak Seramik ürünlerden başka Greenpan denilen ürünlerde kullanılmaktadır. Greenpan’in içeriğini seramik ve cam oluşturur. Doğal malzemeler olmasından dolayı sağlıklıdırlar. Greenpan ürünlerde bayanlar tarafından çok tercih edilen ürünlerdir.

Essenso Esse Seramik Tencere Fiyatları

 

Cem Seramik Tencere Fiyatları

Moneta Seramik Tencere Fiyatları

Korkmaz Seramik Tencere Fiyatları

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.