SEO Yapılandırma Servisi

  • Genel
  • 878 kez görüntülendi

SEO Yapılandırma Servisi

Twitter araması sayfa başına 15 tweet içerecek şekilde 1,500 tane tweet sonucu çıkarabilir. 1,500 tweetten sonuncu bile aradığınız anahtar kelimeye bağlı olarak sadece birkaç dakika öncesine ait bir tweet olabilir. Çok popüler konularda ise bu birkaç saniyeye kadar düşebilir. Twitter araması büyükküçük harflere duyarlı değildir. Şu anda Twitter’ın Google’ınki gibi arama komutları yok ama zamanla Twitter’ın bu konuya da değinmesi bekleniyor. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için seo çalışması yapmalısınız.

Tweet zamanlayıcı uygulamaları (bu bölümde bahsettiğimiz gibi) Twitter aramalarında büyük bir rol oynayacak. Şu anda önem arz eden bir bilgi birkaç saniye sonra veya bir saat sonra önem arz etmeyebilir; işte Twitter paradigmasının teması da tam olarak bu.

OneRiot da gerçek zamanlı arama konusunda ilk sıralarda yer alıyor. OneRiot gerçek zamanlı içeriği sıralamak için Pulse Rank (Nabız Değeri) kavramını kullanmaktadır. Tobias Peggs’in (OneRiot’tan) ifadesi şu şekildedir:

Arama sonuçlarımızın gerçek zamanlı sıralanabilmeleri için yeni bir sıralama algoritması Pulse Rank yarattık. Pulse Rank’i gerçek zamanlı webin PageRank’i (sayfa değeri) gibi düşünün. PageRank geçmişteki güvenirliği yansıtıyorsa Pulse Rank de sosyal medyada şu an etkili öğeleri yansıtıyor demektir. Geleneksel arama motorlarının mücadele ettiği aramaların %40’ının sıralama algoritması Pulse Rank’tir.*OneRiot’ın index algoritmalarında etkili olan faktörlerden bazıları yenilik, domain yetkisi, insan yetkisi ve hızdır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.