Sayısal Loto Çekilişi Umut Kapısı Oldu

Sayısal Loto Çekilişi Umut Kapısı Oldu

Sayısal Loto, Milli Piyango İdaresi’nin 1 den 49’a kadar olan rakamları kullanıcılardan bilmelerini istediği şans oyunudur. Sayısal Loto çekilişi  Cumartesi günleri çekilmekte ve aynı gün Sayısal Loto sonuçları açıklanmaktadır.

Sayısal Loto’da talihlilerin, ikramiye kazanabilmeleri için en az 3 rakamı doğru bilmeleri gerekmektedir. Sayısal Loto’da en büyük ikramiye ise 6 rakamın tamamını doğru olarak tahmin eden talihliler tarafından kazanılırken, 5 ve 4 bilenler ise diğer ikramiyeleri paylaşmaktadır.

Bağımlılığa dikkat

Şans oyunlarına Türk insanının ilgisi ise giderek artıyor. Katlanan ikramiyeler, zengin olma umuduyla birleşince loto bayilerinin önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Peki talih oyunlarına olan bu ilgi neden bu kadar yüksek! Psikolog Batuhan Acar, artan ilginin ekonomik zorluklara bağlarken, şans oyunlarının bağımlılık yapabildiği konusunda uyardı.

TV’ler bağımlılığa körüklüyor

Tüm kazancını, talih oyunlarına yatıran ve bu uğurda servetlerini yitiren insanların haber olarak, kamuoyunun gündemine geldiğini hatırlatan Acar, bu insanların bugün çok kötü koşullarda hayat mücadelesi verdiğini belirtti. Kolay yoldan zengin olma hevesinin TV’lerde her gün yayınlanan yarışma programlarıyla körüklendiğini anlatan Acar bu konuda gerekli önlemlerin alınması gerektiğini aksi takdirde önümüzdeki yıllarda sürecin Türk halkı için önü alınamaz bir bağımlılık derecesine ulaşabileceğini kaydetti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.