SAĞLIKLI BEBEK KOZMETİĞİ

SAĞLIKLI BEBEK KOZMETİĞİ

Bebekler dünyaya gedikleri anda anne babaların en değerli varlıkları olurlar. Ebeveynler canlarından bir parça olan bebekleri için her şeyin en iyisini ve en sağlıklısını seçmeye çalışırlar. Bu konuda kendilerine sunulan bütün ürünlere ise haklı olarak şüpheyle yaklaşırlar. Herhangi bir ürün seçerken bile bir türlü karar veremez hangisinin bebekleri için daha sağlıklı olduğu konusunda kafalarında oluşan sorulara nasıl cevap bulacaklarını bilmezler. Bu yüzden herkese danışır herkesten fikir almaya çalışırlar. Ancak bebekler için kullanılacak ürünler seçilirken kime danışıldığı çok önemli bir konudur.

Bebekler normal insanlardan daha hassaslardır. Kendimiz için zararsız olan birçok ürün onlar için tehlike oluşturabilir. Ciltlerinin normal insan teni haline gelmesi anne karnında korunduğu özel sıvıdan ayrıldıktan bir süre sonra yavaş yavaş gerçekleşir. Bu sürecin sağlıklı olabilmesi için de bebeklerin cildine temas eden her ürünün büyük bir önemi vardır. Bebek ürünlerinde dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında alerji yapmaması cildi tahriş etmemesi ve cilde uyum sağlaması gelir. Ayrıca ürünlerde aranması gereken bir diğer özellik de Sağlık Bakanlığı’nın bebeklere uygunluğunu onaylamış olmasıdır. Bebek kozmetiği seçiminde kesinlikle seçici davranılmalı ve uzman kişilerden öneri alınmalıdır.

Dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan çalışmalar sonucu bebekler için zararlı olduğu tespit edilen ya da şüpheli olan bazı maddelerin bebek ürünlerinde kullanılması yasaklanmıştır. Bu maddelerden biri de parabendir. Araştırmalar sonucu cilt tarafından emilmesiyle kan idrar ve dokularda da parabene rastlandığı tespit edilmiştir. Gelişim aşamasında olan çocukların üreme ve bağışıklık sistemleriyle organ gelişimi üzerinde etkileri henüz tespit edilememiş olduğundan birçok ülkede bu maddelere karşı temkinli yaklaşılıyor. Bu da talep yoğunluğuna bağlı olarak zararlı maddelerin kullanılmadığı ürünlerin piyasaya sürülmesini tetikliyor.

En değerli varlıklarınızın en hassas oldukları bebeklik dönemlerinde onlar için yapacağınız bu önemli seçimde sizi yalnız bırakmıyoruz. Bu konuda size yardımcı olacak nitelikte bir site ile hizmetinizdeyiz. Sitemiz aklınıza gelebilecek tüm sorularla ilgili cevapları bulabilmeniz sağlıklı seçimlerle bebeğinizin güvenle büyümesini sağlamanız için sizleri bekliyor. Sizin en değerliniz ve bizim geleceğimiz olan çocuklarımız için kozmetikte sağlığın ve güvenin adresindesiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.