Şaçlarınız Çabuk Uzasın

Şaçlarınız Çabuk Uzasın

Saçlarınızı nasıl hızlı uzatabilirsiniz? Hızlı ve çabuk saç uzatmak için neler  yapılmalı neler yapılmamalı?

Hızlı saç uzatan bitkiler, formüller ve yöntemler… Saçımızın  torbaya benzeyen ve folikül adı verilen parçası kafa derimizin altında  bulunur. Bu kısma saç kökü adı verilir ve saçın canlı olan yeri  burasıdır. Bu kökte bulunan saç hücrelerinin bölünmesiyle saçlar uzar. Her  saç teli uzar, uzaması yavaşlar ve de bir müddet sonra dökülerek yerine  yeni saç teli çıkar. Bir saç telinin ortalama yaşam süresi 2-6 yıl.  Saç teli tek bir parça olarak görünse de alsında 3 parçadan oluşur,  bunlar: Kütikül isimli dış katman, korteks isimli orta katman ve  çekirdektir.

Saç teli bir ayda en az kaç cm uzar?

Saç telleri bir ayda yaklaşık 2,5 cm kadar uzarlar. Bu uzama dönemler  halinde olur. Bu dönemler saç folikülünün uzaması ve dinlenmesi olmak  üzere iki adettir. Dinlenme döneminde saç uzaması geçici bir süre durur.  Buna klüp saç denir. Klüp saç bir sonraki uzama dönemine kadar dinlenme  sürecinde kalır. Uzama döneminde yeni bir saç gelir ve saçı folikülden  dışarı atarsa saç dökülür. Saç tellerinin uzunluğu o saç folikülünün uzama süresine bağlıdır. Genellikle foliküller 2 ila 6 sene aktif olarak yaşarlar. Kadınlarda saç uzamasının daha hızlı olduğu dönem 15-40 yaşlar  arasında, en yoğun östrojen salgılandığı dönemdir. Saç uzama hızı  biyolojik ve çevresel şartlara bağlıdır. Saçın uzamasını etkileyen  birçok etken vardır. Bunlar yaş, beslenme, genel sağlık durumu ve hava  durumundaki değişikliklerdir Örneğin saç çocuklarda yetişkinlerden daha çabuk uzar. Ayrıca yaz  mevsiminde saçın uzaması, kışa göre daha hızlıdır. Saçı ya da kılları  kesmenin, traş etmenin daha sonraki uzaması veya daha hızlı uzaması  üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Saçlarınızı çabuk uzatmak için Gülten Şenşafak formülleri
Hızlı saç uzatma, çabuk 1 Civanperçemi, dövülmüş nar kabuları ve sinemakiyi suda 30 dakika  kaynatın. Bu suyu süzüp, losyon kıvamına gelinceye kadar, susam yağı ve  çırpılmış yumurta ilave ederek karıştırın. Hızlı saç uzatma sağlayan bu  losyon ile saçınızı sık sık yıkayın.

Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 2 Karadur üsaresini bir tülbent ile süzüp, bulamaç haline gelinceye  kadar, susam yağı ve yumurta ilave ederek karıştırın. Daha sonra bu  karışımı 5 dakika ısıtın. Hazırlanan bu hızlı saç uzatma losyonu ile  saçlarınızı iki günde bir yıkayın.

Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 3 Rendelenmiş turp, suda 30 dakika süreyle pişirildikten sonra süzülür.  Elde edilen sıvıya yumurta sarısı ilave edilerek bulamaç haline  gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bulamaç ile saçlar sık sık  ovularak yıkanır. 

Hızlı saç uzatma, çabuk saç uzatma kürü 4 Bir tutam  sinamekiyi bir çay bardağı suda kaynatılır. ılıdıktan sonra içine 1 tatlı  kaşığı bademyağı 1 ampul bemix ilave edip masajla saça yedirilir. Bu karışım haftada bir kere uygulanır. saçta yarım saat bekletilir ve her uygulamada taze karışım önerilir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.