Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

uzman bir tarafından yapılan bir makyajdan pek bir farkı yoktur. Makyaj malzemesi olarak yine aynı malzemeler kullanılır. Tek fark porselen makyaj pudrası olarak bilinen taş pudra kullanımıdır.
Porselen makyaj genelde cildinde ileri derece kusur olanlar, trafik kazası geçirenler yada yüzünde dikiş izi olanlara yapılır. Porselen makyajda cilt mat bir görünüme sahip olur. Göz farları ise ıslak bir görünüme sahip olur. Televizyon sunucuları genellikle porselen makyaj tercih etmektedirler. Yüzü kusursuz olarak gösteren porselen makyaj ekrandan çok güzel görünmesine karşın yakından mat bir görünüme sahiptir. Porselen makyajı tercih eden ünlüler arasından İzel’i gösterebiliriz. İzel yüzündeki kusurları porselen makyaj kullanarak kapatmaktadır.Porselen makyajda pembe yanaklar yoktur. Porselen makyajda bronz pudralar yoktur. Porselen makyajda sadece yüzdeki çizgiler ortaya çıkartılır ve yüzün kemikleri gölgelendirmelerle ortaya çıkartılır.
Porselen Makyaj sanıldığı kadar zor bir uygulama değildir. Öncelikle cildinize uygun renkte fondoten ve pudra seçmeniz gerekmekte cilt renginiz ile bütünlüğü sağlamanız gerekmektedir.Cildinizi şeffaf pudrayla makyaj için hazırladıktan sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün Sonrasında makyajınızın amacına gore ışık vermek istediğiniz bölgeleri belirleyin. gece makyajında ışık elmacık kemiklerının üstünde toplanırken gelin makyajında gelinliğin ve saçın modeline gore farklılık gösterir Saçınızın vereceğı gölgelerle makyajınızın ışığı gölgelenebilir ya da gelinliğiniz cok sadeyken yüzünüz abartılı bir hal alabilir
Porsele makyaj resim Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Gelen Aramalar:porselen makyaj nedir,makyaj resimleri

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.