Nerden Aldın? İnternetten

Nerden Aldın? İnternetten

BKM Express Nedir?

Televizyonlarda reklamlara çıkmaya başlayan BKM Express kart numarası vermeden yapılan bir ödeme sistemidir. Peki nasıl çalışır biraz bundan bahsedelim.

Bir çok kredi kartı kullanıcısı internetten alış veriş yapmaktan çekinirler. Çünkü kimse kredi kartı bilgilerini vermek istemez. Televizyonlarda da izlediğimiz onlarca dolandırıcılık haberleri insanları kart bilgilerini alışveriş sitelerine vermeleri konusunda bir güvensizliğe sevketmiştir.

Peki BKM Express kart bilgilerini internet sitelerine vermeyi engelliyor mu?

BKM Expresste Dünyada sıkça kullanılan PayPall gibi bir ödeme sistemidir. Kullanıcı BKM express sitesine üye olur. Kredi kartı bilgilerini bu sisteme girer. Alış veriş yapacağı zaman internet sitelerine kart bilgilerini vermez. Bu sitelere ödemeyi BKM sistemi parayı sizin kartınızdan çeker ve diğer internet sitelerine sizin kart bilgilerinizi vermeden kendi sistemi üzerinden ödemeyi yapar.

Sorulacak Soru? Peki BKM Express Sitesine nasıl güvenipte kart bilgilerimi vereceğim?

BKM Express daha yeni bir oluşum. Kurucusu  Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. (BKM)’dir.  Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. ye güveniyorsanız bu sistemede güvenip kart bilgilerinizi verebilirsiniz. Henüz çok fazla çalışma ağına sahip olmayan BKM yazın zamanda bu ağını genişletecektir. Fakat kullanıcılar tarafından ne kadar tercih edilecektir bilemiyor. Çünkü buna benzer bir sürü sistem oluşumu daha adı bile duyulmadan sonlanmıştır. Bu sistemin ömrü ne kadar olacak bunu kullanıcıların tercihi belirleyecektir.

BKM EXPRESS REKLAMI

 

Yazımızı beğendiyseniz beğen butonuna basabilirsiniz veya yorum yapabilirsiniz…

İnternetten Güvenle Alışveriş Yapın

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.