Muhafazakar Bayanlar İçin Tesettür Kaban Modelleri

Muhafazakar Bayanlar İçin Tesettür Kaban Modelleri

 

Muhafazakar kesimin vazgeçilmez modası tesettür giyim son yıllarda fazla alıcısıyla dikkat çekiyor. Tesettürün kelime anlamındaki örtünme, kapanma yönünü temsil eden tesettür giyimde, dini esaslar göz önüne alınıyor. Türkiye’nin muhafazakar ve modern kadınlarının tercihi olan tesettür giyimde çeşit oldukça fazla. Giyim içerisinde özellikle eşarp ve tunik seçenekleri rengarenk olmakla birlikte tesettür kaban, kaşe kaban, tesettür pardesü seçenekleri ise kış aylarının vazgeçilmezleri durumunda. Renk uyumları ve detaylarıyla ilgi çekici bir hal alan modern tesettür modası sayesinde muhafazakar kesim de şık ve zarif bir şekilde giyinebiliyor. Özellikle tesettür pardesü seçeneğiyle birlikte tamamiyle vücudu örten kıyafetler çok satmakta. Giyimin sadece şık olması değil kurallara da uygun olması gerektiği için vücut hatlarının belli olmaması gerekmektedir. Kaşe kaban ve tesettür kaban seçeneklerinde renk ve stil ayrılıkları çok fazla olmakla birlikte, kombin edilecek ürün sayısında da gözle görülür bir artış gerçekleşmiştir. Daha doğal renkler üzerine kurulan tesettür modasında mavi ve pembe tonları dikkat çekiyor. Ayak bileklerine dek uzanan çan eteklerin bol dökümle buluşması sonucunda ortaya modern görünümler çıkmaktadır. Muhafazakar kesimin alım gücünü sağladığı tesettür modası ülkemizde son senelerde trend yakalamıştır. Trend olan her ürün gibi alıcısının fazla olması da yeni markalar yaratmıştır. Özellikle Türkiye’nin kendi içerisinde yaratılan markalar sadece tesettür giyime yönelik üretimleriyle dikkat çekmektedir. Türkiye’nin kendi markası olmasının yanısıra tekstil üretim konusunda da Dünya’da sözü geçen Türkiye, uygun fiyat politikasıyla tesettür giyimin adresi olmaktadır. Türk markalarının Ortadoğu, Türk-i Cumhuriyetler ve Avrupa Birliği satışları da yüksek sayılara dayanmaktadır. Özellikle internetin gelişimi ve dünyanın globalleşmesiyle tek bir tıkla dünyanın herhangi bir yerinden alışveriş yapabilen kadınlar, Türk markalarını tercih ediyorlar. Türkiye pazarında ise işler biraz daha kızışmış durumda. Global markaların Türkiye pazarında tesettür modasını ve tesettür giyimi dikkate alması sonucunda yeni akımlar baş gösteriyor. Modacılarına tesettür giyimine yönelik çizimler de yaptıran bu markalar birçok şehirdeki mağazalarında kendine yer buluyor. Bu konuda tabii ki en çok kazanan muhafazakar kadınlar oluyor. Binlerce ürün arasında seçim yapmak onları şimdilik mutlu ediyor. Türban ve ayakkabı seçeneklerinin de tesettür giyimde yeri çok büyük. Özellikle kış aylarında satılan tesettür kaban, kaşe kaban ve tesettür pardesüye tamamlayıcı olarak görülen eşarp ve ayakkabılar, yüzlerce renkle kullanıcı karşısına çıkıyor.

Özellikle üniversitelerdeki türban yasağının kalkmasından sonra muhafazakar genç kesimin imdadına yetişen tesettür modası; daha dinamik, zarif ve şık detayları ile dikkat çekmektedir. Genç kadınların türban ve kıyafet hususunda çözümünü tesettür modası sağlıyor. Dini olarak örtünmesi gereken alanları kapatmasıyla hem modern hem de dini çizgileri barındıran tesettür modasının hacmi git gide genişliyor. Türban, tunik ve aksesuar yönünden de oldukça zenginleşen tesettür modasında rengarenklik dikkat çekiyor. Özellikle açık renklerle birlikte kombin edilen pembe türban ve ayakkabılar şık ve zarif bir kombin oluşturuyor. Kapalı seçimlerindeyse siyah – bordo, pembe – siyah ve lacivert – gri seçenekleri dikkat çekmekte. Üniversite öğrencisi muhafazakar kadınların seçimleri daha açık renkli botlarla birleştirmesi sonucunda yeni bir moda akımı başlamış durumda. Tesettür modasında renklerin birbiriyle uyumu ve tek bir ürünmüşçesine gözükmesi çok önemli bir yer tutuyor.

Tesettür giyiminin alım gücünün artması ve dönemsel olarak muhafazakar ürünlere talebin fazlalaşması sebebiyle yeni marka ve ürünlerin çıkacağı da aşikar durumda. Özellikle ceket gibi konularda tesettür modasını diğer kitleler de satın alabiliyor. Uzun ve bol kıyafet tercihindeki tüm kadınların dikkatini çekiyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.