Mass Gainer Nedir?

  • Yaşam
  • 788 kez görüntülendi

Mass Gainer Nedir?

Zayıf kişilerin sağlıklı bir şekilde kısa süre içinde kilo almasını sağlayan Mass Gainer kilo aldırıcı bir besin takviyesidir. Düzenli olarak uzun süre kullanılan bu ürünün içeriğinde %80 karbonhidrat %20 protein bulunmaktadır. Düzeli olarak beslenerek günlük ihtiyacınız olan vitamin mineral protein ve karbonhidrat gibi besin öğelerini aldıktan sonra Mass Gaineri kullanmanız halinde kısa sürede kilo alabileceksiniz. Yetersiz beslenen kişilerin de ihtiyacı olan besin gruplarını takviye eden bu ürün özellikle ağır spor yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Zayıf sporcuların kilo almasını sağlarken kondisyon ve performans sporlarını yoğun bir şekilde yapan sporcuların vücut geliştirmesine de yardımcı olmaktadır.

Su ve süt ile karıştırılarak içilen Gainer vücuda enerji vererek daha uzun süre antremin yapmanız sağlar. Vücudunuzu şekillendirmek ve geliştirmek isteyenler için bulunmaz bir ürün olan Gaineri kullanarak vücudunuzda ki kas kütlesini arttırabilirsiniz. Vücudun hacim kazanmasını sağlayan bu ürün ile daha uzun süre yorulmadan spor yapabilirsiniz. Gainerı kullanırken eğer amacınız kilo almak ise mutlaka az yağlı ya da yarım yağlı süt ile karıştırarak tüketmelisiniz. Eğer sadece vücut geliştirmek ve kas yaparak vücudunuzun hacim kazanmasını istiyorsanız belirtilen ölçülerde su ile karıştırarak tüketmelisiniz. Günlük 450 gram su ya da sütü 175-200 gram Gainer ile karıştırarak tüketmelisiniz.

Tüketilmesi gereken miktar kutuda yazmaktadır. Belirtilen miktardan az alınması daha yavaş etki göstermesine neden olur. Bu nedenle optimum olarak belirtilen ölçülerde kullanılması tavsiye edilir. Günlük yeterli miktarda karbonhidrat ve proteini gıdalardan aldıktan sonra tüketilen bu ürün vücuda ekstra enerji ve dinçlik verir. Özellikler spor veya antrenmandan sonra tüketerek kaybettiğiniz kaloriyi geri almanıza yardımcı olur. Yetersiz beslenen kişilerin de tüketerek günlük karşılanması gereken besin öğelerinin alınmasına yardımcı olur. Böylece kendinizi daha sağlıklı ve enerjik hissedebilirsiniz.

Yukarıdaki yazdıklarımıza ilave olarak eğer detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, mass gainer bağlantısına tıklayarak ürün hakkında istediğiniz bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.