Kulak Ameliyatı ile İlgili Bilgiler

Kulak Ameliyatı ile İlgili Bilgiler

İşitme ile ilgili rahatsızlıklar, günlük hayatınızı olumsuz etkiler. Kulakta meydana gelen bir sorun, dengeli hareket etmemenizi sağlayacak, hareketlerinizi kısıtlayacaktır. Kulak ameliyatı gerektiren ciddi bir rahatsızlığınızın olup olmadığını anlamanız için, mutlaka bir kulak burun boğaz hekimine görünmelisiniz. İlaçla tedavi edilecek bir durum içinde, burun estetiği ve kulak ameliyatı konusunda kendini geliştirmiş bir hekim size yardımcı olacaktır. En kısa sürede sorununuzu çözecek olan doktorunuz, sizin için en uygun olan tedavi yöntemini geliştirecektir.

Kulak rahatsızlıklarından bazıları; ani işitme kaybı, orta kulak iltihabı, timpanoplasti, kolesteatom, otokslerozdur. Koleksteatom, orta kulak boşluğunuzda meydana gelen bir sorundur. O boşlukta kemik büyüyerek, size yüz felci geçirtir. Yüz felci, menenjit, baş dönmesi gibi sağlık problemleriniz var ise, kulak ameliyatı olmanız gerekebilir. Tek ameliyatın yeterli olamayacağı durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda da ilk ameliyatın 12 ay sonrası gibi ikinci bir ameliyat gerçekleştirilir. İşitme alanında sağlığa kavuşmuş olur, daha sonrasında antibiyotik tedavisine devam edebilirsiniz.

Ani işitme kaybı, birden bire ortaya çıkan kulak rahatsızlıklardan biridir. Sık karşılaşılan bu rahatsızlığın belirtileri; kulağınızda meydana gelen tıkanıklıklar, çınlama ve uğultudur. Böyle bir durumla karşılaşan kişiler, alanında uzman bir hekime görünmeli, tedavi sürecine başlamalıdır. İşitme kaybının getirdiği olumsuz koşullardan etkilenmemek için, erken tedaviye başlanmalıdır. İlaçla tedavi yönteminin uygulandığı rahatsızlıkta, ameliyatın görülmediğini ve hastaların sağlıklarına bir an önce kavuştuğunu söyleyebiliriz.

Meniere hastalığı da, çınlama ve uğultuyla kendini belli önemli kulak rahatsızlıklarından biridir. Ani işitme kaybındaki gibi kulak ameliyatı pek görülmez. İlaçla tedavi yönteminin daha çok görüldüğü hastalıkta, baş dönmesi ve bulantı görülür. Üzengi kemiğiyle ilgili olan rahatsızlıklardan biri olan orta kulak kireçlenmesinde, ameliyat gerekli görülür. Üzengi kemiğinin yerine protez konulan anestezi de büyük başarıya ulaşılır. Burun estetiği ve kulak ameliyatı konusunda deneyimli hekimler, ameliyatınızın iyi geçmesini ve sağlığınıza kavuşmanızı sağlar. Timpanoplasti ise, orta kulak iltihabından kaynaklanan bir rahatsızlık olduğu için iltihabınız temizlenir, işitme kaliteniz de daha yüksek olur.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.