KREDİ KARTI BORCU TAKSİTLENDİRME

  • Yaşam
  • 765 kez görüntülendi

KREDİ KARTI BORCU TAKSİTLENDİRME

Bankacılık tarihi oldukça eskidir aslında ancak modern bankacılığın ortaya çıkması bankaların hayatın her yerinde yer tutmuş olmasıyla birlikte günümüz kapitalist sistemin ana mekanizmasında önemli bir yere sahip olması kaçınılmaz bir hal almıştır. Para satarak para kazanan bu işletmelerin gelir kaynaklarını kendilerine bağladıkları müşteriler oluşturmaktadır. Bir tüketim toplumunun oluşması aslında en çok da bankacılık sisteminin işine gelmektedir. Modern bankacılık da sadece mevcut bankanın bulunduğu yerde değil atm ve post cihazları gibi bankacılık sistemine yardımcı unsurlarla da müşterilerinden para kazanmaktadır bankalar.
Türkiye’deki yaklaşık 60 milyon kredi kartı da bankacılık sisteminin ne kadar yaygınlaştığının bir göstergesidir. Tabi bu 60 milyon kredi kartının borçları da bilinçsiz kredi kartı kullanımı yüzünden bir o kadar fazladır. Hemen hemen her gün haberlerde gördüğümüz kredi kartı mağduriyeti gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise bilinçsiz kredi kartı kullanımı ile biriken borçların ödenemeyecek duruma gelmesi ve bu borçların üzerine uygulanan banka faizleridir. Borçlar bekledikçe daha da artmakta bu durumdan kurtulmanın yollarından biri de kredi kartı borcu taksitlendirmedir. Bir ödeme planı çıkararak eşit taksitler halinde yapılan bu ödeme şekli hem bankanın bekleyen borca yüksek faiz rakamları uygulamasını engeller hem de borcunuzun daha rahat bir şekilde kapatılmasında yardımcı olur.
Kredi kartları yaptığımız alışverişlerde taksitlendirme imkanlarıyla bütçemizi sıkıntıya sokmamızı engeller. Kredi kartı borcu taksitlendirme sayesinde yaptığımız harcamaları bir sonra ki aya devredebiliriz. Bu taksitlendirme sayesinde kredi kartlarında borçların birikmesini ve uygulanacak faizlerin daha az miktarda olmasını sağlayabiliriz.
Tüketim alışkanlığının en kötü yanlarından biriside insanların kendilerinin olmayan paranın yani emek harcamadan kazanılmış paranın daha rahat harcanmasıdır. Kredi kartı ile yapılan harcamalar aslında size ait olmayan bir paranın harcanması anlamına gelir. Emek harcamadan alınan paranın harcaması da kolay oluyor ne yazık ki ancak kredi kartı ile yapılan harcamalarda aslında yaptığımız şey sadece ödeyeceğimiz parayı biraz geciktirmekten başka bir şey değildir.
Kolayca harcayabildiğimiz bu paranın geri ödemesini de kolayca yapabilmek içinde kredi kartı borcu taksitlendirmedir Bu taksitlendirmeyle harcanan paranın veya bankaya borçlanılan paranın geri ödemesi de kolaylaşmış olur.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.