Kök Hücre nedir?

Kök Hücre nedir?

Kök Hücre, cildin elastikiyetini arttırmak, kırışıklıkları azaltmak ve doldurmak için uygulanan bir tedavi şeklidir. Cildin gençleşmesi en çok istenen estetik görünümlerden biri olurken sıklıkla görmeye alışık olduğumuz cilt gerdirme operasyonları sonrasında cilt elastik görüntüsünü kaybediyor. Estetik uygulamalar arasında en etkili çözüm olan kök hücre tedavisi henüz çok gelişmediği için pek çok kişi bu uygulamadan habersiz fakat kadınların aslında en çok ihtiyacı olan estetik operasyon kök hücre tedavisidir. Kök hücre tedavisi sadece estetik operasyonlarda değil, pek çok rahatsızlıkta da kullanılırken sizler de dilerseniz bu yöntemle DR. Mustafa Karataş’ın kliniklerinde tanışabilirsiniz. Kök hücre çağın tüm isteklerini karşılayacak kendi hücrelerinizle uygulanan bir operasyon olup, bu yöntemle gençleşmek daha mümkün olacaktır.

Kök hücre nedir? Sorusu son günlerin en çok sorulan sorularından biridir. Kök hücre, vücudun her hangi bir dokusunda özel bir görev yapmak için henüz olgunlaşmamış karmaşık bir yapısı olan öncü hücredir. Bu hücre bedenin başka hücrelerine dönüşebilme yeteneğine de sahiptir. Çoğalma yeteneklerine sahip olan, başka tür hücrelere farklılaşıp, bu türün devamı niteliğinde üreyebilen ve vücudun belli bir yerindeki zedelenmeden hemen sonra hasarlı dokuyu onarabilme özelliğine de sahip olan hücredir. Kök hücre nedir sorusu genellikle estetik operasyonlarda da kullanılmaya başlanmasıyla birlikte ortaya çıktığı gibi sizler de bu yöntem ile daha genç görünmenizi sağlayabilirsiniz

Kök hücre ile cilt gençleştirme, yukarıda da bahsettiğimiz kök hücrelerin özelliklerinin pek çok olması dolayısıyla cildi gerdirmek gibi elastikiyetini yitirecek işlemler yerine insanların kendi hücreleri kullanılarak istedikleri bölgelerde hücrelerin ve dokuların kök hücre uygulanarak onarılması işlemidir. Kök hücre ile cilt gençleştirme işlemi esnasında bölgeye kişinin kendi hücresi enjekte edilerek daha doğal, sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olması sağlanmış olacaktır. Kök hücre ile cilt gençleştirmede kök hücre kullanılmasının en büyük avantajlarından biri, kişinin kendi dokusundan alındığı için, kesinlikle alerjik bir reaksiyon göstermemesi, bulaşıcı hastalık riskinin bulunmamasıdır. Bu yöntem cildin incelmesini engellediği gibi yaşlanma sürecini de yavaşlatmaktadır. Tüm diğer bilgilere http://www.drmustafakaratas.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.