Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burç Yorumları

Koç burcuna sahip olan kişiler genellikle çok enerjik bir yapıya sahip olurlar. Genel olarak her an hareketli olurlar ve çok aktiflerdir. Kendilerine güvenleri gerçekten çok fazladır. Yani egoları çok gelişmiştir. Bir iş sırasında yaptıkları hatalı bir davranışları kesinlikle kabullenemezler ve en ufak bir başarılı işlerinde bencil olurlar. Bu kötü özellikleri kendilerini diğer kişiler tarafından itici olarak algılanmasına sebep olabilir. Her ne kadar bencil ve egosu yüksek bir yapıya sahip olsalar da birçok konuda pratikleşmişlerdir. Aynı zamanda girişimciliğe çok önem verirler ve enerjik bir yapıya sahip olduklarından tüm işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışırlar. Eğer ki bir konu dikkatlerini çekerse o konu üzerinde hayal güçlerini kullanarak çok yaratıcı fikirler ortaya çıkartabilirler. Diğer insanlar tarafından korkulan tüm işlere en önde girmek isterler. Bunu yapmalarının en büyük sebebi ise diğer insanlara karşı daha üstün olduğunu kanıtlama isteğine sahip olmasıdır.

Koç burcu özellikleri

İşlerini gerçekleştirirken planlı olmaya çok önem verirler. Plansız bir iş yaptıklarından genellikle başarısızlıkla karşılaşırlar. Bazı durumlarda her ne kadar güzel bir plan yapmış olsalar da kişilikler içerisinde bulunan bencillik duygusunun vermiş olduğu asiliği sebebiyle işlerinde başarısızlığı da uğrayabiliyorlar. Koç burcunun enerji bir yapıya sahip olması ve sürekli olarak hareketli olması bazen kendisinin yorulmasına sebep olur. Böyle durumlarda başladıkları işleri genellikle tamamlayamazlar ve yarıda bırakırlar. Bunun diğer bir sebebi de koç burcunun tek başına hareket etmeyi sevmesinden kaynaklanmasıdır. Çünkü tek başlarına hareket edince tüm zorluğu taşıyamıyorlar. Koç burçları bazı durumlarda gruplu bir şekilde çalışmaya zorlanabiliyor. İşte böyle durumlarda her zaman lider konumunda bulunmayı hedefler. Sadece işinde kalmaz aynı zamanda aile içerisinde, arkadaşlık ortamında ve ilişkileri içerisinde de her zaman lider konumunda olmak ister. Aynı zamanda otoriter bir yapıya sahiplerdir. Bu yüzdende başkalarının üzerinde otorite kurmayı çok severler ve bunu sık sıkı tekrarlar. Koç burçları aile tarafından ve ya dış etmenler tarafından kısıtlanmaktan nefret ederler. Çünkü özgürlükleri çok düşkün bir yapıya sahip olup kısıtlandıkları zaman olayları kökünde değiştirebilirler.

İlişkilerinde ve ya arkadaşları ile paylaşımlarında çok aşırı kıskanç olabilirler. Kıskançlık kendi yapılarında vazgeçilemez bir hal almıştır. Özellikle de aşık oldukları bir kişiye bir bakış bile atılması onları şiddet kullanmaya sürükleyebilir. Koç burçları çok dinamik olmalarından dolayı da birçok spor aktivitelerinde üst konumda yer alırlar. Vücut yapıları da çok atletik ve kaslıdır. Erkekleri vücut bakımından çok karizmatik olduğu gibi çokta yakışıklılardır. Kızları ise vücut yapısı olarak çok güzellerdir.  Fakat birden fazla zayıf noktaları vardır ve çabucak gaza getirilebilirler. Çabuk öfkelenip hızlı karar vermeye çalışırlar. Yaşantılarında karşılarına çıkan birçok olayda hatalı karar verirler fakat bundan ders çıkarmaya da çalıştıklarından gün geçtikçe daha iyi kararlar verirler.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.