Kış Tatil Planlarınızı Yaptınız mı?

Kış Tatil Planlarınızı Yaptınız mı?

Okulların tatil olmasına az bir zaman kaldı. 16 gün sürecek olan yarı yıl tatilinde bir çok aile tatile çıkmayı planlamakta.  Kış tatil turizmi ülkemizde çok fazla yaygın değil ve sosyal tesisler açısından biraz sıkıntılı. Fakat tatil için çok güzel yerlerde mevcut. Kışın tatil denilince ilk akla gelen kayak yapmak oluyor.Peki kayak yapmak için en elverişli tatil yerleri nereler?

1. Kayak açısından en uygun yerlerin başında tabiki Bursa-Uludağ geliyor. Sosyal tesisler ve fiyatlar açısından oldukça cazip olan Uludağ kış turizmi açısından birinci sırada geliyor.

2. Koceli- Kartepe: Kartepe ulaşım açısından kolay ve kayak pistlerinin uzunluğu bakımından kayak turizmin başında gelen yerlerden. Fakat fazla sosyal tesis olmaması ve tek el dediğimiz sadece 1 işletmenin olması fiyat açısından rekabet oluşturmamakta ve Kartepe tesisleri fiyatları istediği gibi belirlemektedir. Örnek verecek olursak Uludağ’da günlük sınırsız teleferik kullanımı 25-30 TL civarındayken Kartepe’de 70-80 Tl civarında olmaktadır. Buda size daha pahalıya mal olabilir. Fakat fiyatı problem etmeyenler için oldukça güzel bir tatil merkezi.

3. Bolu-Kartalkaya tesisleride yine en çok tercih edilen kayak merkezlerimizden.

4. Kayseri-Erciyes Kayak Merkezi

5. Erzurum- Palandöken Kayak Merkezi.

Başlıca kayak yapmak için elverişli tatil merkezleri yukarıdaki gibi. Ulaşım yönünden sizin için kolay olanı tercih edebilirsiniz.İyi bir karneyle gelen öğrenciye verilecek en güzel hediye onu tatile götürmektir.  Şimdiden herkese iyi tatiller. 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.