Kış Sezonunun En Gözde Tesettür Giyim Parçaları Belirlendi!

  • Genel
  • 285 kez görüntülendi

Kış Sezonunun En Gözde Tesettür Giyim Parçaları Belirlendi!

Kış ayları havanın daha soğuk ve keskin olduğu aylardır. Bu aylarda doğru giyinmek çok daha büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi aynı anda hem de soğuk havadan korunulması hem de şık görünülmesi gerektiğidir. Yaz ayları ise bunun tam tersidir. Üşüme gibi bir kaygı olmadığında kadınların birçoğu şık ve tarz görünmeye önem vermektedir. Bu tesettürlü kadınlar içinde geçerlidir. Tesettür giyimde şık görünmeyi sağlayacak çok sayıda yeni parça bulunmaktadır.

 

Kış aylarının son derece yakın olduğu şu günlerde yazlık parçalara değil kış sezonu için üretilmiş olan ürünlere odaklanılmalıdır. Kış sezonunda giyilecek olan kıyafetler kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Yaz aylarında çok da önemsenmeyen tesettür dış giyim kategorisi bu aylarda çok dikkat çekmekte ve insanların çoğu tesettür kaban, mont ve pardesü gibi sıcak tutan dış giyim ürünlerine yönelmektedir. Bu sayede hem şık görünmek hem de soğuktan korunmak mümkündür. Her tesettürlü kadının gardırobunda bulunması gereken bazı dış giyim ürünleri mevcuttur. Kış sezonunun en gözde parçaları aşağıdaki gibidir.

 

Tesettür manto

 

Tesettür manto kış sezonunun olmazsa olmaz olan gözde parçalarından bir tanesidir. Genellikle kabanlar ile karıştırılan fakat kabanlara oranla biraz daha sportif duran mantolar spor giyimde hoşlanan kadınlar için idealdir. Bu tarz tesettür manto modelleri kışın sıcak kalmak için idealdir. Ne denli sıcak kalınacağı satın alınan modele bağlıdır. Manto modelleri tahmin edildiğinden çok daha çeşitlidir. İçi yünlü olanlar diğer modellere oranla çok daha sıcak tutacaktır. Aynı durum kürklü olan modeller içinde geçerlidir. Yakası kürklü olan modelleri hem daha sıcak tutacak hem de görünüme olumlu anlamda etki edecektir. Tesettür manto modellerinin bir özelliği de dışının kaygan olmasıdır. Bu gene modele göre değişiklik gösterse de birçoğunun yüzeyi su geçirmezdir. Böylece herhangi bir yağmur anında su yüzeyden akıp gidecek ve içeriye kesinlikle etki etmeyecektir. Bu denli avantajları bulunan ve birçok kadının ilk yöneldiği dış giyim ürünü olan mantolar sportif görünümden oluşan ve çok klasik giyinmeyi sevmeyen kadınlar için idealdir.

 

Tesettür kaban

 

Tesettür kaban mantolardan sonra en çok tercih edilen gözde dış giyim ürünüdür. Bazı tesettürlü kadınlar klasik giyinmeyi daha çok sevmektedir. Bu tarz klasiklerden vazgeçemeyen kadınlar için en ideal kış dış giyim ürünü tesettür kaban modelleri olacaktır. Kabanlar mantolardan tamamen farklıdır. Genelde uzun olan ve hatta bazı durumlarda bileklere kadar uzanabilen kabanlar kaşe tarzı yünlü malzemelerde üretilmektedir. Farklı malzemelerden üretilenler ide mevcut olsa da geneli kaşe olan bu dış giyim ürünü renkli ya da koyu renklerde olabilmektedir. Bu tarz kabanların yüzeyi mantolarda olduğu gibi kaygan ve parlak değildir. Fakat ürün zaten çok kalın olduğundan ıslansa bile iç kısma su geçmeyecektir. Genellikle düz olarak yapılan fakat bazı durumlarda mantolarda olduğu gibi yünle kaplanabilen bu ürünler kış ayları için olmazsa olmazlardandır. Birçok kadın her iki dış giyim ürününü de gardırobuna eklemeyi tercih etmektedir. Böylece istenildiği zaman manto istenildiği zaman iste kaban giyilmesi mümkündür.

 

Tesettür pardesü

 

           Tesettür pardesü manto ve kaban gibi dış giyim ürünlerinden çok farklıdır. Onlar zorlu kış koşulları için üretilmiş kalın ve sağlam korunaklı ürünlerdir. Tesettür pardesü modelleri ise çok daha incedir. Trençkotların biraz daha kalın versiyonu olan pardesülerin çok soğuk olan günlerde giyilmesi mümkün değildir. Pardesü tarzı dış giyim ürünleri daha çok sonbahar gibi çok soğuk olmayan aylar için daha uygundur. Bu sebeple o aylarda daha çok tercih edildiği ve satın alındığı bilinmektedir.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.