Kış Günlerinin Vazgeçilmezi : Sıcak Salep

Kış Günlerinin Vazgeçilmezi : Sıcak Salep

Salep kış günlerinin en çok tercih edilen içeceklerinden biri. Soğuk günlerde boğazınızdan geçerken tüm sıcaklığıyla vücudunuzu ısıtır. Tadı ise biraz koyu kıvamda ve üzerine de biraz tarçın serperek vazgeçilmez bir hal alıyor. Peki salep içmenin vücudumuza sağladığı faydalar neler? Sürekli salep içenleri sevindirecek haber işin uzmanlarından geldi.

Salep öksürmeden kaynaklanan göğüs sertliğini yumuşatıyor, iştah açıcı özelliği var ve karbonhidrat yapısı sayesinde enerji verici özelliğe sahip bir içecek. Bunların yanı sıra sindirim sistemini düzene sokarak ishal-kabızlık durumunu engelliyor. Tarcın ile beraber tüketildiğinde ise kan şekerini dengeliyor.

Ayrıca salebin afrodizyak etkisi de var.

Bu yazımızın üzerine sıcak bir salep içmeye ne dersiniz? Salep kış aylarında evden eksik olmaması gereken bir içecek. Milletimiz tarafından çok sevilen salebin kökü Osmanlıya dayanıyor.  Osmanlı döneminde yaygınlaşan salep günümüzde de en çok sevilen içecekler arasında yerini alıyor. Herkesin tüketmesi gereken doğal bir içecek ve enerji kaynağı olan salebi tüm okurlarımıza içmelerini tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.