Kaynanaya Rağmen Mutlu Olmak İstiyor musunuz?

Kaynanaya Rağmen Mutlu Olmak İstiyor musunuz?

Yaşamayı zora koşan kaynanalara rağmen bu yöntemlerle hayatta kalabilirsiniz!

Sevdiğimiz erkekle birlikte bir yaşam sürdürme büyüsüne kapılıp diğer olumsuzlukları görmemezlikten gelmeye çalışırız. O an hayata toz pembe gözlüklerle bakıyor oluruz ta ki biri uyandırıncaya dek… Kim mi dersiniz? Aslında hepinizin bildiği gibi ilk zamanlar adı anneciğim diye anılan daha sonra da kaynanaya çevirilen sevgili eşinimizin annesi. ‘Kaynana’nıza rağmen hayatta mutlu kalmayı başarabilirsiniz. Tabii arada dokundurttuğu,iğnelediği lafların arasında boğulup kalmazsanız.

İşte size kaynananıza rağmen hayatta kalma kılavuzu:

Sakin olun. Hayattaki hiçbir şey eşinizin ailesinin evinde kendinizi diken üzerinde hissetmekten daha kötü olamaz. Sürekli sizden şikayet eden bir kaynananız varsa söylediklerini duymamazlıktan gelmeyi deneyin. Ne olursa olsun sesinizde çatallanma veya ses tonunuzda yükselme olmamalı. Aşırı öfkelendiğiniz zaman derince nefes almaya çalışın. Gülümseyerek güzel cevaplar verin. Eşinize de bu tavırlarından şikayetçi olduğunuzu söyleyin fakat bunu fazla abartıp sürekli eşinize şikayetçi olmayın. Onun da konuyu kapatabilmesi gerekiyor. Nezaket onlar için en iyi silah Aile yemeklerinde o sizin için sorun yaratmaya başladıysa siz onun yaptığının tersine onu yüceltin. Böylece kayınpederinizin ve eşinizin gözünde değeriniz artar. Onunla başa baş bir mücadeleye girmek sizi haksız çıkarır. Sonuçta ne olursa olsun eşiniz annesini koruyabilir. Çünkü onlar ne derlerse desin yaşlılıkları bahane edilir. Ama siz birşey derseniz edepsiz gelin olursunuz! Nezaketi elden bırakmayın. O sizi yere çektikçe siz onu göğe çıkarın. Elinize ne mi geçecek? En azından gününüz rezil olmayacak, sinirleriniz bozulmayacak ve eşinizle aranız açılmayacak. Her zaman bir çıkış yolu vardır Bayramlar ve önemli günler özeldir. Bu özel günlerde aileler çocuklarıyla bir arada olmak ister ve tabii ki siz de eşinizle birlikte olmayı planlıyorsunuz. Böyle durumlarda öncelikle aile ziyaretlerinize gidin.

Sakin olmayı başardığınızda ve yukarıda yazılanları yaptığınızda hayatınızda düzelme olduğunu göreceksiniz. Aksi halde sürekli şikayetçi olarak hem kendinizi hem eşinizi yıpratacak ilişkinizi çıkmaza sürükleyebilirsiniz. Bir gün sizde kayınvalide olacağınızı unutmayın. Siz ne kadar iyi olursanız olun gelininizin gözünde hep kaynana olacaksınız.

Hayatta her zaman mutlu kalın

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.