Kayak Tatiline Çıkmadan Önce

Kayak Tatiline Çıkmadan Önce

Bu yazımızda kayak tatiline çıkmadan önce cildimizi ve güzelliğimizi korumak adına alınması gereken önlemlerden bahsedeceğiz.

Havalar soğudu, kar yağdı ve kayak tesisleri faaliyete geçti. Sömestr tatilinin de bu hafta başlayacak olmasıyla kayak tatil planları çoktan yapıldı. Sömestr tatilinde en çok tercih edilen tatil yerleri . Fakat geçireceğimiz bir kaç günlük tatil cildimizde sorunlara yol açmaması için bazı önlemleri sizler için sıralayacağız. Soğuk havalarda cildimize daha fazla özen göstermemiz gerekiyor.

1. El kremi kullanın: Ellerinizde eldiven kullansanız da elleriniz soğuk havada kuruyacaktır ve çatlamalar olacaktır. Bunları önlemek için mutlaka nemlendirici el kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

2. Güneşe karşı korunun: Hava soğuk ve kış günüde olsa kayak yapanlar güneşin etkisini bilirler. Güneş yaz aylarında olduğu gibi cildimize zarar verir. Bu etkilerden korunmak için açık kalan yüzünüze güneş kremi kullanın. Kardan yansıyan güneş adeta güneşleniyormuş gibi güneş almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle gözlük ve güneş yağı kullanmayı ihmal etmeyin.

3. Soğuk havada tatil yapmanın dezavantajlarından biri ise hastalıklara kolay yakalanmaktır. Hasta olmamak için bol vitaminli meyveler tüketin ve akşamları duş alın. Sabah duş alarak özellikle ıslak saçla dışarı çıkmayın.

4. Ellerden sonra ayaklarınız içinde nemlendirici krem kullanın. Gün boyu bot içerisinde soğuğa maruz kalan ayaklarınız kuruyup çatlayabilir. Bunu önlemek için nemlendirici krem kullanın.

5. Kayak yapmak çok enerji harcatan ve terleten bir spordur. Bu nedenle su kaybı fazladır. Su kaybınızı telafi etmek için oda sıcaklığında bol su tüketmeye özen gösterin.

6. Yine soğuktan en çok etkilenen bir diğer bölge ise dudaklardır. Dudaklarınızı soğuğa ve çatlamalara karşı korumak için özel hazırlanmış balsamlar kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.