Karbonhidrata 2 gün ara vermeye ne dersiniz?

Karbonhidrata 2 gün ara vermeye ne dersiniz?

2 GÜN EKMEK YEME 4 KİLO VER

Diyet yapmayı düşünenler, Diyetinize başlamadan önce mutlaka bu yazımızı okuyun. Daha hızlı ve daha sağlıklı kilo vermenin formülü bu yazıda

Geçtiğimi günlerde İngiltere’nin Manchester Üniversitesi’nde(Manchester University) yapılan araştırmalarda, haftada iki gün karbonhidrat tüketmeyerek kilo vermenin daha sağlıklı ve daha kolay bir yol olduğu gerçeği ortaya kondu.

115 bayan katılımcı üç gruba ayrıldılar ve her gruba farklı beslenme düzeni uygulandı. Bir grup, haftanın iki günü 650 kaloriyi geçmeyecek şekilde tüm karbonhidratlardan uzak, kalan beş gün ise miktar fark etmeden sağlıklı besinler tüketerek beslendi. Üç ayın sonunda, ilk iki gruptaki katılımcıların dört kilo verdikleri; klasik diyet uygulayanların 2.4 kilo verdikleri görüldü. Uzmanlar, haftanın iki günü karbonhidrat tüketmemenin doğal olarak az yemeyi sağladığını kaydettiler.

Evet, sizlerde 2 gün karbonhidrat tüketmeyerek bu diyeti denemeye ne dersiniz? En azından diğer diyetler gibi sağlığınızdan olma riski yok ve de diğer diyetlere nazaran diyeti korumak daha kolay. Sağlığınıza ve formunuza kavuşmak istiyorsanız bu diyeti denemenizde fayda var. Yazımınızı beğen butonuna tıklayarak beğenebilir yada yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 

Diyet Menüleri

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.