Kansere Karşı Doğal Savaş

Kansere Karşı Doğal Savaş

Kansere karşı doğal bir şekilde korunma yöntemleri

Uzmanlar yüksek riski taşıyan kimselerin zencefil ve hint safranı içeren yiyecekleri bol miktarda tüketmesini tavsiye ediyor. Bunların yanı sıra yeşil çay tüketmekte kansere karşı vücudu koruyor.  Hint safranının sarı pigmentlerinden bulunan krosin denilen maddenin kolon kanserini önlemede çok etkili olduğu belirlenmiştir. Kansere karşı doğal bir şekilde savaşan krosin; kansere maruz kalmadan ve kanser sırasında önleyici ve iyileştirici özelliğe sahiptir.

Antioksidan özellikli olan krosin, E vitamininden 300 kat daha günçlü bir antioksidan olduğu kanıtlanmıştır.  Kanser riski yüksek olan kişilerin hergün krosin tüketmeleri tavsiye. Aynı zamanda zencefi ve yeşil çay tüketimide tavsiye edilmektedir.

Kansere karşı bir başka doğal savaşçı ise balık yağıdır. Yüksek kolon kanseri riski taşıyan veya  polip oluşumuna eğimli kişilerin balık yağı tüketmesi tavsiye edilmektedir.  Harvard Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada: balık yağının kansere ve polip oluşumuna etkileri tespit edildi. Balık yağının kolon kanseri geçirmiş veya kanser öncülü polipler oluşturan kişilerde kolon hücrelerinin büyümesini engellediği görülmüştür.

Balık yağının yanı sıra aspirininde kolon kanserini önlediğine dair bulgular vardır.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.