Kadınları cinsellikten uzaklaştıran etkenler

Kadınları cinsellikten uzaklaştıran etkenler

Çiftleri birbirine bağlayan ya da insanların yaşam kalitesini artıran seks bazı zamanlarda kadınları kendine çekmeyebilir. Cinselliği çok seven kadınlar bile zaman zaman yaşadıkları bazı durumlar nedeniyle cinsellikten soğuyabilir. Peki kadınları cinsellikten uzaklaştıran bu etkenler nelerdir?

 

-Normal cinsel yaşamı süren bir kadının birdenbire cinsellikten soğuması önemli bir sorun ve bu sorunun başında iletişimsizlik geliyor. En belirgin şikayetler ise; sevgi, iletişim kurma, dokunma konusunda tatminsizlik.

 

-Bir diğer neden ise kadınların hamile kalmamak için kullandıkları doğum kontrol hapları. Evet doğum kontrol yöntemi olarak faydalı bir ilaç ancak kadınlarda birçok yan etki gösterebiliyor. Bunların başında da baş ağrısı, kilo alımı, sinir ve cinsel isteksizlik geliyor. Yaygın olmasa da seks isteğinde azalmalara yol açabiliyor.

 

-Kadınlarda cinsel istek üzerinde büyük öneme sahip olan testesteron hormonunun eksikliği; uyarılma ve isteksizlik sorununu da beraberinde getiriyor. Bu da kadınları cinsellikten uzaklaştıran etkenlerden biri oluyor.

 

-Bebekler büyütülürken emzirmenin uzun süre devam ettirilmesi isteniyor. Emzirme döneminde de vücut prolaktin hormonu salgılıyor. Prolaktin hormonunun ise seks isteği azaltıcı etkisi olabiliyor. Ancak bir süre sonra cinsel istek normale döner.

 

– Enerji toplamak için olmazsa olmazlardan biri uykudur. Uykusuz olan kişi de motive olamaz ve cinsel isteği azalır.

 

– Yaşanan stres halleri ve kadının içinde bulunduğu olumsuz durumlar, kadınları seksten uzaklaştırabilir. Özellikle kadınlar akıllarında kötü düşünceler olduğunda cinsel ilişkiyi yaşamakta zorlanırlar. Ve stresi azaltmak için cinselliği tercih etmeyebilirler.

 

– Yeni doğum yapmış ya da fazla kilo almış kadınlar, vücutlarını beğenmeyebilirler. Vücutlarını beğenmediklerinde de, partnerlerinin de kendilerini beğenmediklerini düşünerek, cinsellikten uzak durmaya çalışırlar.

 

– Erkeklerin yataktaki beklentilerini çok yüksek tutması da kadını cinsellikten soğutabilir. Çünkü kadının verdikleri erkeğe yetmez ve her defasında daha fazla performans bekler. Bu da yetmezse kadını istemediği pozisyonlara ya da durumlara zorlayabilir. Kadın da zorlandığı için cinsellikten uzaklaşabilir.

 

 

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.