İZMİR İMPLANT DOKTORU

İZMİR İMPLANT DOKTORU

Ağız ve diş sağlığı konusunda toplum olarak oldukça bilgisiz ve tedbirsiziz maalesef. Her hastalıkta doktorlara koşmakta fakat konu dişe geldiğinde ise hep ertelemekteyiz. Aslında diğer hastalıklar nasılsa diş sağlığı da o derece önemli ve göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Bu nedenle de diş sağlığı konusunda hiçbir şeyi ertelememeli ve mutlaka gerekli diş kontrollerinizi belli aralıklarda yaptırmalısınız.

İzmir İmplant

gulus tasarimi İZMİR İMPLANT DOKTORU

Dişlerinin oldukça sağlıklı olması için bir takım yöntemlerden faydalanılmalı. Bunlardan ilki şüphesiz diş hekimi kontrolünde dişinizle ilgili sıkıntıları gidermek olmaktadır. Bir diş eti rahatsızlığınız veya başka diş problemleriniz varsa öncelikle bu sorunlar ele alınarak çözülmelidir. Bunun sonrasında ise diş yapınıza uygun olan işlemler yapılmaktadır. Son dönemlerde oldukça çok tercih edilen yöntemlerden olan implant; kron, köprü, hareketli diş protezi, yüz protezi gibi diş protezlerini destekleyerek çene kemiği veya kafatası kemiklerinin içerisine uygulanan yapay diş köküdür. İmplant önce kemiği içerisine titanyumdan yapılmış olan vidaların yerleştirilmesiyle gerçekleşir. Yalnız implant uygulanmadan önce detaylı bir diş röntgeni çekilerek implantın vücuda ve kemiğe uyumluluğu saptandıktan sonra yapılması gerektiğinden birkaç testi geçmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra dişlerinizde iltihap ve benzeri bir olumsuz durum söz konusu ise bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için gerekli uzman eşliğinde tedaviniz yapılmalıdır. Ve bunun için de izmir implant ile destek sağlayabilirsiniz.

 

İzmir Gülüş Tasarımı

Herkesin istediği gibi sağlıklı gülüşlere sahip olmak aslında zor değil. Öncelikle dişleriniz var olan sorunlar halledilerek daha sonrasında ise uzman hekim aracılığıyla gülüş tasarımınızı elde ederek istediğiniz gülüş estetiğine sahip olabilirsiniz. Öncelikle gülüş estetiği nedir ve nasıl sağlanır ondan bahsedelim. Gülüş tasarımı, kişinin gülüşünü zirkon kaplamalar, bonding, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması ve dudak şekillendirme gibi tekniklerle istenilen duruma getirilmesi işlemidir. Gülüş tasarımı yapılan kişinin diş etleri olması gereken şekle getirilirken diş renkleri ve çatlaklıkları düzeltilir. Ağız sağlığında var olan sorunlar birkaç seansla ortadan kaldırılırken gerekli müdahalelerle istenilen ağız v ediş yapısına kavuşulur. Tüm bu işlemleri izmir gülüş tasarımı aracılığıyla da sağlayabilirsiniz.

İzmir Kanal Tedavisi

Çatlak diş, ileri derecede olan diş çürükleri veya sert darbeler sonucu dişin içerindeki pulpa olarak adlandırılan dokunun zarar görmesi sonucunda dişinizde aşırı derecede deformasyona yol açacağı gibi diş eti ve diş ağrısı çekmenize de neden olur. Böyle durumlarda hekimlerin izleyeceği yol genellikle kanal tedavisi olmaktadır. Kanal tedavisinde öncelikli olarak yapılan işlem hastanın acı çekmemesi için yapılan lokal anestezi işlemidir. Bu sayede hasta acı duymayarak rahat bir operasyona zemin hazırlanacaktır. Daha sonrasında ise hasar gören pulpa dokusu çıkarılır ve boşluk doldurma işlemi yapılır. Bu da kanal tedavisi olarak adlandırılır. Kanal tedavisi işlemi oldukça kolay işlem olmakla birlikte dişin yapısına göre birkaç seans da sürebilmektedir. Bu durumda hastaya geçici dolgu yapılır ve bir sonraki seansta da çıkarılarak asıl kalıcı olan dolgu yapılır. Bu işlem 20 dakika olmakla beraber izmir kanal tedavisi ile oldukça kolay bir şekilde yapılarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.