İstanbul Depremi 8 Ocak

İstanbul Depremi 8 Ocak

Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında saat 16:16’da 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de şiddetli şekilde hissedildi. Deprem nedeniyle Ege Bölgesi’nde yer yer telefon kesintileri meydana geldi.

Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen şiddetli deprem Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklama göre deprem Ege Denizi’nde Çanakkale’nin 80-100 km açığında meydana geldi. Saat 16.17’da meydana gelen deprem özellikle Ege Bölgesi’nde oldukça şiddetli olarak hissedildi. İzmir ve Çanakkale’de paniğe kapılan vatandaşlar ev ve işyerlerinden uzaklaştı. Deprem ayrıca İstanbul, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale’de de hissedildi.

ATİNA VE BATI TRAKYA’DA DA HİSSEDİLDİ

Ege’de meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki deprem, Yunanistan’ın başkenti Atina’da ve Batı Trakya’da da hissedildi. Sarsıntı, Atina’da daha çok deniz kıyısına yakın bölgeler olan Falliron ve Sunyo bölgelerinde hissedilirken, Gümülcine’de depremi hisseden bazı vatandaşlar yollara çıktı.

Deprem nedeniyle ülkenin bazı bölümlerinde telefon hatlarında ve internet ağlarında kısa süreli kesintiler yaşandığı bildirildi. Yunan medyası, saat 16,16’da meydana gelen depremin büyüklüğünü 5,9 olarak duyurdu.

Televizyonlar, Ege’nin büyük bölümünde şiddetle hissedilen depremin merkez üssünün Limni Adası ile Bozcaada arasında 29 kilometre derinlikte denizde bulunduğunu belirttikleri haberlerde, depremle ilgili şu ana kadar ölü, ya da yaralı bildirilmediğini kaydetti. Jeodinamik Enstitüsü profesörlerinden Konstandinos Makropulos, bölgede daha önce de buna benzer sarsıntılar meydana geldiğini belirterek, endişe edilecek bir durum olmadığını söyledi.

8 ocak istanbul depremi Kaynak : Hürriyet

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.