İnternetten Giyim Alışveriş Çılgınlığı

İnternetten Giyim Alışveriş Çılgınlığı

İnternetten kıyafet almak artık moda haline geldi. Kargo şirketlerine uğranıldığında yüzlerce koli internetten gelen giyim şiparişlerinden oluşuyor. Peki neden internetten giyim alışverişi çok tercih ediliyor? 

İnternetten alışveriş şüphesiz daha uygun ve hesaplı. Markalar yüksek mağaza kiraları ödemektense internetten daha hesaplı ürün satarak internetten alışverişi teşvik ediyor. İnternetten giyim,kıyafet ve ayakkabı alışverişinin en büyük dezavantajı denemeden karar verilememesidir. Fakat tüketiciler bunun da kolayını bulmuş durumda bulunduğu şehirdeki mağazalardan ürünü denedikten sonra denediği ürünü internetten sipariş veren çok kişi var. Tabi sebebi fiyat farkı. Çünkü internetten satışlarda bir çok kişi çalıştırmak zorunda değil ve her şehirin en işlek caddesinde mağaza kiralamak zorunda değilsiniz. Buda maliyetleri düşüren bir durum olduğundan internette fiyatlar daha ucuz.

Özellikle son dönemlerde internette alışverişi daha cazip hale getirmek için indirim kampanyaları,hediye çeki kampanyaları,bonus puanlar ve arkadaş davet ederek puan kazanma gibi kampanyalar düzenlenmekte. Tabi bu tip kampanyalarda tüketicilerin özellikle bayanların büyük ilgisini çekmektedir. İhtiyacı olmadığı halde bile ucuz bulduğu için alışveriş yapanlar bile çoğalır oldu. Bu konuyu en iyi Morhipo alışveriş sitesinin reklamı özetlemektedir. Morhipo reklamlarında morhipomania çılgınlığıyla erkek arkadaşın olmasa bile ucuz kravat alınır, erkek arkadaş bulunur tarzındaki reklamlar konuyu özetlemektedir. İnternetten giyim alışverişinin başını çeken siteler şöyle : Morhipo, Trendyol, Markafoni,1v1y,enmoda,netvarium vs. şeklinde özetleyebiliriz. Bu siteler her geçen gün artarak devam etmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.