İnternet Bağımlısı Olmayın

İnternet Bağımlısı Olmayın

Şüphesiz çağımızın en büyük yeniliklerinden bilgisayar ve internet. Hayatımızın her bölümünde görmeye alıştığımız bilgisayar ve internet yaşamımızıda oldukça kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçek. Fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi, uzun süreli bilgisayar ve internet kullanımıda insan beyninde ciddi hasarlara yol açıyor. Bilgisayar ve internet icat oldukdan sonra bilgisayar bağımlılığı ve internet bağımlılığı gibi kelimeler tıp terminolojisine girmeye başladı. Eğer gerekli tedbirler alınmazsa bilgisayar ve internet bağımlılığı çağın en büyük illetlerinden biri olacak.

Bilgisayar ve internet sadece zaman israfı ve tembelli yapmıyor. Uzun süre kullanıldığında beynin fizyolojisini bozuyor ve dikkat eksikliği, zeka geriliği gibi rahatsızlıklarada yol açabiliyor. Ekrandan sürekli geçen görüntüler beyinde önemli yer kaplamakta ve beyinde gereksiz yer işgal ederek hafıza kaybı,unutkanlık, dikkat eksikliği gibi rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bilgisayar ve interneti illet haline getirmeden nimet olarak kullanmayı bilmek gerekiyor.

İnternet çocuklar için çok daha fazla risk taşımaktadır. Çocukların bilgisayar ve internet kullanırken belirli zamanlarda aile bireylerinin eşliğinde kullanması en doğru yol olacaktır. Lütfen İnternet bağımlısı olmadan bilinçli internet kullanmayı tercih edin ve sadece işiniz olduğunda kullanın.Gereksizse kapatın.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.