Harlem Shake Dans Videoları

Harlem Shake Dans Videoları

Harlem shake dansı nedir?

Harlem Shake, Baauer sahne adıyla bilinen Amerikalı ünlü müzik yapımcısı Harry Rodrigues’in 23 Ağustos 2012’de YouTube’ye yüklediği şarkısının adıdır.

Harlem Shake Müziği ( Harlem Shake orjinal video )

Harlem Shake Dansı Nasıl Yapılır?

14 saniye boyunca artan müzik çalarken bir kişi pasifçe dans eder ve diğerleri onun çevresinde hareket etmeden dururlar. Sonra müzik bir anda patlama yapar. 14 saniyelik abartılı dans müziği çalarken çevredeki hareketsiz bekleyenler agresifçe abartı bir şekilde dans ederler. Sonra 2 saniye boyunca (kükreme sesi) ve agresif dansın yavaş çekim haliyle dans toplam 30 saniyede son bulur. Yani Harlem Shake Dansı 30 saniyelik bir dans. Daha çok üst gövde ve kollarının kullanıldığı bir dans türü diyebiliriz.

Gangnam style şansından sonra tüm dünyayı harlem shake dansı çılgınlığı sarmaya devam ediyor. İnternette ilk yüklendiğinden buyana milyonlarca izleyicinin beğenisini toplayan dansin yüzlerce versiyonu ortaya çıkmaya başladı. Versiyonlarında çok büyük ilgiyle izlendiği harlem shake dansı çılgınlığı artarak devam ediyor.Türkiye’de de etkisini artırmaya başlayan dans rüzgarı, gençler tarafından yoğun ilgiyle karşılaşıyor.
İnternette yayılan bir diğer dans fenomeni Harlem Shake bu kez de Colorado’dan San Diego’ya giden bir uçakta kendini gösterdi. Uçaktaki tüm yolcuların harlem shake dansı yapması güvenlik açısından tartışmalarıda beraberinde getirdi. Görüntüler ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.