Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Kadınlar için güzellik sırları en önemli detaylardan biridir. Bu sırları siz okurlarımızla paylaşacağız… Her kadının güzel olduğu gerçeğini asla unutmayın, sadece kadınların yapması gereken biraz bakım ve güzel bir makyaj.  İşte sizlerle paylaşacağımız güzellik sırları:

  • Gözlerinize her zaman güzel bir göz makyajı yapın. Güzel bir göz makyajı gözlerinizi ön plana çıkarır ve herkese gözlerinizin ne kadar güzel olduğunu fark ettirir.
  • Yüz cildiniz eğer kuruysa bunu gidermek için bir yöntem var. Öncelikle yüzünüzü iyice yıkayıp temizleyin. 2 tatlı kaşığı pirinç nişastası, 2 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı poleni iyice karıştırın. Karışımın iyice homojen olduğuna karar verdiğinizde ise yüzünüze sürün, yaklaşık yirmi beş dakika kadar yüzünüzde bekletin.
  • Eğer elleriniz yıpranmışsa ve ellerinize bakım yapmak istiyorsanız, yarım limon suyunu, 2 çay kaşığı tarçınla iyice karıştırın, ikisinin de karışımını sağladıktan sonra üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Karışma işlemi tamamlandıktan sonra ellerinizi kasedeki karışımla iyice ovun ve yaklaşık yirmi beş dakika kadar bekletin.
  • Eğer sivilcelerinizi varsa ve sıkmadan onları kurutmak istiyorsanız, hemen bir gül suyu edinin. Bir yemek kaşığı gül suyunun içerisine 1 – 2 damla limon suyu damlatın ve sivilcenin çıktığı yere uygulayın. Sivilceniz ağrısız sanrısız sizi terk edecektir.
  •  Ten renginiz çok koyu ve siz bundan rahatsızlık duyuyorsunuz. Eğer biraz daha ten renginizin açık olmasını dilediyseniz sizlere çok güzel bir güzellik sırrımız olacak. Yarım su bardağı unumuzu, 1 su bardağı süt ile karıştırıp iyice karıştırıyoruz. Süt ve un tamamen birbirlerine karıştıktan sonra da karışımımızı yüzümüzün her yerine uyguluyoruz. Her yerine uygulamaya dikkat edin çünkü komik görüntüler oluşturabilir.
  • Teniniz çok donuk ve mat mı gözüküyor? Canlandırıcıya mı ihtiyacınız var? İşte doğal yönleriyle bir canlandırıcı… 1 tam elmayı, 3 yemek kaşığı dolusu yoğurtla blender ile iyice karıştırın. Ortaya çıkan karışımı vücudunuzun istediğiniz bölümüne sürün ve yaklaşık yirmi beş dakika kadar karışımı orada bekletip, ılık suyla yıkayın.
  • Vücudunuzda çatlaklar ve bu sizi rahatsız mı ediyor. Sizlerle paylaşacağımız güzellik sırlarından biri de bu sorunu nasıl gidereceğiniz hakkında. Oldukça basit! Yarım limon suyu ve 2 çorba kaşığı balı iyice karıştırarak ısıtın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra karışımı çatlaklarınızın üstüne uygulayın.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.