Günümüz Yaşantısının Baş Belası : Stres

Günümüz Yaşantısının Baş Belası : Stres

 

Günümüzün getirmiş olduğu tüketici toplum, hızlı yaşam ve kapitalist düzen maalesef bizleri stresli olmaya, yaşamın her anında stres yaşamamıza sebebiyet vermektedir. Artık neredeyse, stres doğal bir şeymiş gibi gelmekte ve pek önemsenmemektedir. Aslında önemsenmesi gereken bu konu, bizlerin hem ruh sağlığını hem de beden sağlığını önemli derecede olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden bu yazımızda, sizlere stresle nasıl başa çıkabilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

Strenizi Önlemenin ve Stresinizi Atmanın Yöntemleri

  • Düzenli olarak spor egzersizleri yapın. Egzersiz yapmak hayatınızda önemli değişikliklere yol açarak, vücudunuzdaki tüm stresi dışarı atmanıza yarayacaktır. Ayrıca, egzersiz esnasında vücudun salgılamış olduğu sıvılar sayesinde, vücudumuzda stresi ortaya çıkaran manyetik alanlar bastırılarak stresin ortaya çıkması önlenecektir.
  • Bolca gülün ve kahkaha atın. Bunu elbette durduk yere yapamazsınız ama çok sevdiğiniz bir komedi filmini izleyebilirsiniz veya muhabbetinden hoşlandığınız arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebilirsiniz. Bu zamanlarda gülmeniz ve kahkaha atmanız stresinizi yok edecektir.
  • Sosyal olmaya özen gösterin. Stresin ortaya çıkmasından en önemli etkenlerden biriside, kişilerin içine kapanık olmasıdır. Sosyalleşme önemli bir olgu olup stresi önlemede size yardımcı olacaktır.
  • Meditasyon yapın. Belki hoşunuza gitmeyebilir ama yoga tarzı meditasyon yöntemleri stresi yok etmede birebirdir. Özellikle sabahları kalktığınızda yapacağınız 10 dakikalık bir meditasyon sizi hem stresten arındıracak hem de gününüzün enerjik geçmesine yardımcı olacaktır.
  • Masaj yaptırın. İsterseniz bir Spa merkezine gidin, isterseniz evde masajdan anlayan birisine yaptırın ama mutlaka masaj yaptırın. Günün sonunda yaptıracağız 30 dakikalık masaj size huzur verecek ve günün tüm yorgunluğunu üzerinizden alacaktır.

Yukarıda bahsettiklerimiz elbette genişletebilir ama biz size işin özünü vermeyi amaçladık. Unutmayın, strese teslim olmayın. Stresle başa çıkmanın yollarını arayarak ortaya çıkmasını önleyin.

 

Yazan:Moda

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.