Geçmişten Günümüze En Anlamlı Hediye Tektaş

Geçmişten Günümüze En Anlamlı Hediye Tektaş

Bütün kadınlar sevdiği adamlardan evlenme teklifi aldıklarında parmaklarına takılacak olan tek taş yüzüğün hayalini kurar.

 

Bilgilere göre evlilik yüzüğünü ilk Mısır’lılar kullanmıştır. Yüzük parmağı Mısır’lıların inancına göre parmaktan kalbe ulaşan bir damarın olduğuna ve bu parmağın evliliği simgelediğini düşünmüşler.

Evlilik teklifi için kullanılan ilk bilinen tektaş Avusturya’da bir erkeğin bir kadına armağan etmesiyle başlamıştır. Çift tek taşın verilmesinin hemen ardından evlenmiş ve bir geleneğin başlangıcı olmuştur.

 

Özellikle yabancı filmlerin etkisiyle tüm dünyaya yayaılmaya başlamıştır. Ülkemizde eski zamanda sadece durumu iyi olan insanların armağan edebileceği bir hediye türüyken, daha sonrasında alternatif taşlarla birlikte bu durum düşük gelirliler tarafından da rağbet görmeye başlamış ve evllilik adına anlamlı bir ön adım olmasını sağlamıştır.

 

Hepimiz hediye almayı, hediye vermeyi severiz bir kadın tek taş yüzüğün almanı erkeklerin pek de anlamayacağı kadar büyüktür. Kadın kendini bilmeye başladı andan itibaren hep ona tektaş verecek beyaz atlı prensin hayalini kurar. Kadınlar erkeklere nazaran biraz daha düşkünler hediyelere. Bir erkeğin kalbine giden yol nasıl midesinden geçiyorsa, br kadının kalbine giden yol da anlamlı bir hediyeden geçiyor. Altın kolye de kadınlar için önemli bir aksesuar. Eğer bir kadını çok kırdıysanız ona altın bir kolye alabilirsiniz ya da elbette tektaş bir yüzük.

 

Aslında kadınlar kendi ayaklarının üzerinde durmaya başladığı günden beri bu durum biraz farklılık göstermeye başladı. Kadınlar tektaş yüzüklerini kendileri alıyor, altın kolye deyince içlerinin gitmesindense gidip hemen istediklerine sahip oluyorlar. Erkeklere de sadece bir kırmızı gül almak ya da hoş bir akşam yemeği sürprizi yapmak kalıyor.

 

Kadınların elleri her daim bakımlı olmalı, beyaz atlı prensin ne zaman parmağınıza tektaş takacağı belli olmaz. Ve özel günlerde boynunuz hep hazır olmalı altın kolye için. Erkekler artık bilinçlendi, kadınların ne istediğini daha çabuk idrak edebiliyorlar.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.