Gebelikte Beslenme

Gebelikte Beslenme

Gebelikte beslenme son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hamileler hamilelik dönemi içinde özellikle süt ve süt ürünlerini bol ve sık olarak tüketmeleri gerekmektedir. Bebeğin kalsiyum anlamında gelişimi hamile kadının süt ve süt ürünlerini ne kadar sıklıkta kullandığı ile doğru orantıda olduğundan dolayı hamile kadın süt ve süt ürünlerini bol tüketmediği takdirde bebek annenin kemiklerinden beslenecek ve anne bu bağlamda zayıf düşecektir.

Hamilelik dönemi içinde süt ve süt ürünlerinin bol bol tüketilmesi aynı zamanda doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Özellikle omega 3 kaynaklı besinler tüketilmesi de bebeğin beyin gelişimi açısından son derece önemli olduğundan ceviz balık ıspanak gibi besinlerin bolca tüketilmesi gerekmektedir.

Hamilelikte suyun önemi de oldukça büyüktür. Bebek bir su kesesi içinde büyüdüğünden dolayı( amniyo sıvısı) suya gereksinim çok fazladır. Günde en az 2 litre su tüketilmesi erkek bebeğin sağlıklı olabilmesi açısından çok önemlidir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.