En İyi Windows 8 Uygulamaları

En İyi Windows 8 Uygulamaları

Windows 8 geçmişteki işletim sistemlerine nazaran mükemmel bir işletim sistemi. Şuan piyasada ve herkes tarafından satın alınabiliyor. Satışa çıktığından bu yana kullanıcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Masaüstü ve notebooklarda da kullanılabilen windows 8 bu işletim sistemiyle özellikle tablet ve dokunmatik ekranlı cihazları hedef almış durumda. Cep telefonu ve tablet firmaları windows 8 işletim sistemli telefonlar ve tabletler üretme konusunda yarışa girmiş durumda. Bunun temel sebebi kullanıcıların windows işletim sistemlerinie alışılagelmişlik düzeyi. Kullanıcıların Windows’a alışkınlıklarını bilen firmalar ürün portfoyünü Windows 8 işletim sistemli cihazlara yöneltmiştir.

Windows 8 yeni bir işletim sistemi olması itibariyle Windows 8 i daha etkin ve eğlenceli hale getirecek yazılım sıkıntısı devam etmektedir. Yazılım geliştiriciler isterlerse web üzerinden de yazılım geliştirebilmektedir. Hızla gelişen yazılım ağı önümüzdeki dönemde Windows 8 in gücünü dahada artırarak gelişmesine yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Windows 8 i daha etkin ve kolay kullanmak için geliştirilmiş bazı yazılımlardan örnekler vereceğiz.

En İyi Ücretsiz Windows 8 Yazılımları

1. Windows 8 in dokunmatik cihazlar için tasarladığı Metro arayüzü, Windows başlar başlamaz devreye giriyor. Bazı kullanıcılar, yeni, kutulu tasarımı sevseler de, bazı kullanıcılar masaüstüne direkt erişmek istiyor. Özellikle dokunmatik cihaz kullanmayan kullanıcılar, bilgisayarlarının direkt olarak masaüstüyle açılmasını isteyebiliyor. Bu sorunu aşmak için ücretsiz Skip Metro Suit yazılımını indirebilirsiniz.

2. Windows 8 in en çok eleştirilen yönlerinden bir tanesi başlat menüsünün tamamen kaldırılmış olması. Tüm programlara ve menülere erişmeyi sağlayan başlat menüsü kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyordu. Classic Shell adlı programı kullanarak Başlat Menüsünü geri getirebilirsiniz.

3. Windows 8 daha hızlı CD-DVD-Bluray diskleri yazmanızı kolaylaştırıyor. Bunun için bir disk yazma yazılımı olan ImgBurn programını indirip kurmanız yeterli.

4. Çoklu Masaüstü Özelliği: Ücretsiz bir yazılım olan Dexpot ile 2 masaüstünden 20 masaüstüne kadar geniş bir çalışma alanına sahip olabilirsiniz. Linux ve Mac OS kullanıcılarının kullanabildiği bu özellik, Dexpot ile Windows 8’e de geliyor.

5.Windows 8’de yüklü olan Media Player,  DVD’leri çalamıyor. Microsoft, günümüzde DVD videolarının popülerliğini yitirmesi nedeniyle bu özelliği tercih etmiyor. DVD desteği sunan Media Center, ücretli olarak satılıyor. Ücret ödemeden açık kaynak kodlu bir alternatif olan VLC media player‘ı indirip kolayca kurabilirsiniz.Vlc player hemen hemen tüm medya formatlarını desteklemektedir.

Gelen Aramalar:en iyi windows 8 uygulamaları,windows 8 en iyi uygulamalar

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.