En İyi 3g İnternetTarifesi

En İyi 3g İnternetTarifesi

3g teknolojisiyle birlikte kablolu-kablosuz modemlerin yerini 3g modemler almaya başladı. Peki en iyi 3g internet tarifesi hangisi. 3g internet tarifesi seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bu soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Öncelikle herhangi bir vınn tarifesini araştırmadan önce bulunduğunuz bölgede en iyi internet hızı veren 3g operatörü hangisi araştırmanız gerekmekte. Kimi bölgelerde Turkcell daha iyi hız sağlarken kimi bölgelerde vodafone, avea şeklinde değişebilmekte. Bulunduğunuz bölgede 3g bağlantısının güçlü olması son derece önemli bir konu. 3g bağlantısının yavaş veya zayıf olduğu bölgelerde internet hızınız gprs hızında olucak ve bu kullanım mevcut paketinizden ayrı olarak ücretlendirilecektir. Malesef operatörler uyanık davranmakta ve size 3g internet paketi satmaktalar. 3g nin etkin olmadığı veya 3g ye bağlanılamadığı zamanlarda internet bağlantısı gprs ile gerçekleşiyor ve sanki cep telefonunuzdan internete bağlanmış gibi size yüzlerce lira fatura gelebiliyor ve buna itiraz ve iptal şansıda bulunmuyor. Eğer kapattırabiliyorsanız 3g bağlantısı olmadığı zamanlarda modeminizin gprs ile internete bağlanmasını kapattırabilirsiniz. Hem 3g ile bağlanama hemde kabarık fatura öde! Böyle durumlarla karşılaşmamak için vodem yani 3g modem alırken tüm ayrıntıları sormanız. Tavsiyemiz sabit fiyatlı kota aşımı bulunmayan tarifeleri tercih etmeniz.  Daha önce ttnet kullanıcısı iseniz geçmişe bağlı yanlış bir bilginiz olabilir. Ttnet sınırlı internet kullanmış iseniz kota aşım ücreti olarak 1gb başı 7 8 tl gibi bir ücret ödemişinizdir. Fakat vınn tarifelerinde durum böyle değil. Vınn operatörleri kota aşımını gb olarak bilgilendirmeyip kb başı fiyatını belirtmekte ve hesaplandığında 1 gb kota aşımı 50 60 tl arasında bir tutara denk gelmektedir. 5 gb interneti 20 tl gibi bir fiyata kullanırken 1 gb aşsam 25 tl gibi bir fatura gelir düşüncesi yanlış ve 80 90 tl gibi bir faturayla karşılaşmanız muhtemeldir. Bir çok açık maddesi bulunan vınn tarifelerine geçmeden önce şikayet var forumunu okuyabilirsiniz ve ona göre operatör seçiminizi yapabilirsiniz.

3g internet tarifesi seçerken diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise size verin vınn-jet modem özellikleri ve bağlantı hızı. 3g modem özelliklerine göre bağlatı hızı değişebilmekte. Ve şehrinizde 3g hızı çok yüksek değilse yüksek hızlı bir bağlantı tarifesine geçi fazla para ödemek zorunda kalmayın. Çünkü örneğin 41 mbps bağlantı hızı denilen bir tarifede maksimum hız 41 mbps dir ve bulunduğunuz yerde 1mbps hız ilede bağlanabilirsiniz.

Gelen Aramalar:en ıyı 3g

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.