En Güzel Nişanlık Sizinkisi Olacak

En Güzel Nişanlık Sizinkisi Olacak

Evliliğe bir adım daha yaklaştığınız nişan törenleri, şüphesiz sizin en mutlu günlerinizden biri olacaktır. Bugün sizin gününüz. En güzel nişan elbisesi, saçı, makyajı sizin olmalı. Aile arasında sade bir tören mi, yoksa geniş bir mekanda sevdiğiniz herkesi çağırarak şatafatlı bir kutlama mı yapacaksınız? Nişan elbisesi ve gelinlik seçmek zordur. Hayatınızın en önemli anları için seçim yapıyorsunuz bu nedenle gerilmeniz normal. Aslında bu sıkıntılı süreci rahat atlatmak için basit kurallara uymanız yeterli. Nişanlık seçimi yaparken öncelikle törenin yapılacağı mekana dikkat etmelisiniz. Eğer evde sade bir tören eşliğinde nişan yapmaya karar verdiyseniz ipek, şifon gibi kumaşlardan şık nişanlık modellerini seçebilirsiniz. Geniş bir alanda kalabalık bir nişan planlıyorsanız, nişan elbisesi olarak abiye veya yarım abiye modeller uygun olacaktır. Nişanlık alırken renk seçiminde kendinizi olabildiğince özgür hissedin. Burada tek dikkat etmeniz gereken, ten renginize uyum sağlayan bir elbise rengi seçiminde bulunmak.

Nişan elbisesi seçiminde genellikle straplez modeller tercih ediliyor. Straplez elbiseler, tepeden toplanan güzel saç modelleri ile birlikte kullanıldığında boynunuzu ve omuzlarınızı çok zarif gösterecektir. Ancak, dar omuzlu bayanların straplez tercih etmesini tavsiye etmiyoruz. Bu model omuzlarınızı daha da dar gösterecektir. Eğer straplez sevmiyor ya da göğüsleriniz küçük olduğu için bolluktan dolayı rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız, size sırt dekoltesini öneririz. Son zamanlarda birçok farklı modele sahip sırt dekolteli elbiseler üretiliyor. Bunlardan vücudunuza en uygun olanı seçerek çok şık olabilirsiniz.

Nişan elbisesi alırken vücudunuza oturmasına özen gösterin. Sizi çok rahatsız edecek modellerden uzak durun. Çünkü bugün sizin gününüz ve uzun saatler boyunca ayakta duracaksınız. Yine, uzun saatler boyunca ayakta duracağınız için topuklu ayakkabı seçerken ucu hafif kalkık modelleri tercih etmelisiniz. Bu kalkık burunlu modeller ayaklarınızın rahat etmesini sağlayacaktır. Bilekten kelepçeli ya da tokalı topuklu ayakkabı modeller 2013 yılı çok tercih edilen ayakkabıları arasında yer alıyor. Bu ayakkabı modelleri ile bileğiniz çok zarif görünecek.

Nişanlık seçiminizi tamamladıktan sonra sıra saç ve makyaja geliyor. Bu konuda kendinizi bir profesyonelin ellerine bırakmalısınız. Kendi isteğinizi anlatarak saç ve makyaj uzmanlarının önerilerini de dinleyerek bir modele karar verebilirsiniz. Makyaj yaptırırken çok ağır göz makyajı seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle yaz aylarında yapılan bir nişan töreniyse makyajınız o sıcakta bozulma tehlikesi geçireceği için, sade makyaj her zaman en iyisidir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.