En Güzel Belden Kesme Ferace Çeşitleri

En Güzel Belden Kesme Ferace Çeşitleri

Tesettürlü bayanların her zaman tercih ettiği bol kesim ferace çeşitleri son zamanlarda oldukça fazla modeller ile satışa sunuldu. Tesettür giyim tasarımcılarının itina ile hesaplayarak meydana getirdikleri bir çok yeni model 2018 yılında da satışa sunulacak. Tesettür denildiğinde aslında çok eski zamanlarda siyah feraceler, siyah pardösüler ve siyah etek ceketler ve eşarplar akla gelmekteydi. Fakat modernize edilen tesettür kıyafetleri şimdilerde tüm bayanlar tarafından tercih ediliyor. Feracelerde en fazla tercih edilen renkler koyu renkler olarak görülse de bazı bayanlar tarafından açık renkler de tercih ediliyor. Ferace renklerinde en fazla tercih edilen renkler, kahverengi, koyu gri, koyu mavi, siyah ve mor olarak çıkıyor. Ferace modellerine geldiğimizde feraceleri çoğu bayan bedenlerinin ölçüsüne göre tercih ediyor. Fakat ferace tercihi yaparken aslında vücut hatlarını belli etmeyen ve uzun olanların tercih edilmesi ile tasarımcıları da bu feraceleri her zaman uzun ve biraz normalden bol olarak tasarlıyor.

Belden Kesme Ferace Çeşitleri

Bazı bayanlar için modaya uyum ve şıklık oldukça önemlidir. Tesettür modasında tercih edilen feracelerin çoğu düz kesimler olsa da son zamanlarda üretilen belden kesme ferace çeşitleri de bir çok bayan tarafından tercih edilebiliyor. Belden kesme feraceler üzerinde bazı modellerde tercih edilen tül işlemelerinin yerini bazı zamanlarda şık fermuarlar ve şık boncuk işlemeleri alıyor. Fiyatlar da genellikle yeni sezon ve yeni modellerin dikim ve biçme zorluklarına göre belirleniyor. Düz stildeki feracelerden biraz daha az tercih edilen belden ve boyundan büzgülü feraceler daha çok genç kesim bayanlar tarafından tercih ediliyor.

Tesettür Abiye Seçimi

Her bayanın hakkıdır şık olmak. Şık olmak isteyen bayanların tesettürlü veya tesettürsüz diye ayrılması aslında normal değil. Çünkü her bayan giyindiğinde şık bir görüntüye sahip olmayı talep eder. Şık bir görüntüye bürünebilmek için çoğu bayan için düğünler, nişanlar, özel günler, sünnet düğünleri ve bir çok sıra dışı toplantılar önemlidir. Tesettür abiye seçimi tesettürlü bayanlar için de oldukça önemlidir. Bayanların yakın akrabalarının düğünlerinde veya arkadaşlarının özel günlerinde giymek için tercih ettikleri bu abiye çeşitlerinde bir çok işlemeler mevcuttur. Bu işlemeler ne kadar isteğe göre belirlense de bayanların çoğu abiye kıyafetlerinin üzerinde ışıltılı işlemeler veya ince yapılı tül işlemelerin olmasını tercih eder.

Tesettür kıyafetleri arasında abiye kıyafetlerde renk seçimleri de her zaman bayanların kendisi tarafından belirlenmektedir. Abiye kıyafet tasarımcıları tarafından tasarlanan tesettür elbiselerde neredeyse akla gelen her renk kullanılmakta ve bu renkler alımlı işlemeler ile daha da gözde hale getirilmektedir. Günümüzde bayanların abiye kıyafetleri tercih ederken bazı abiye kıyafetlerde pantolon tunik şeklinde seçimler yapılmaktadır. Bir çok bayanın tercih ettiği bu modeldeki kıyafetler hem rahat hem de alımlı bir model olarak seçimi yapılmaktadır. Her model tunik için alt kısma seçilen pantolon ve ayakkabıların rengi bayanlar tarafından tuniğin rengine uyum sağlayarak seçilmektedir.

Eşarp seçimi de bayanlarda oldukça önemlidir. Son zamanlarda tesettür modasında en fazla seçilen başörtüler şal şeklinde tasarlanmaktadır. Tesettürlü bayanlar tarafından çokça tercih edilen bu şal eşarpların bağlama şekilleri de bazı zamanlarda üretilen şallar içinde belirlenir. Yani kolay bağlama olarak bilinen şekillerle satışa sunulmaktadır. Görüntü olarak şık bir duruş sergilemek isteyen tesettürlü bayanlar her kıyafetini birbirine uygun renklerde ve desenlerini de buna uygun bir şekilde seçerek tercih etmelidir. Tuniklerin tercihinde genellikle üst kısım dar ve alt kısım bol olan tuniklerin tercih edildiği bilinmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.