Düğün hazırlık rehberi

Düğün hazırlık rehberi

hazırlıkları esnasında her 10 çiftten 2’sinin ayrıldığını biliyor muydunuz? Evet, bu korkunç gerçek ne yazık ki tarafların birbirlerine anlayış göstermemesi ve ailelerin gereğinden fazla hazırlıklara müdahil olmasından dolayı meydana geliyor. Özellikle teknede düğün yapamayan çiftler arasında gerginlik daha fazla olabiliyor. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmadan, adım adım düğün gününe hazırlanmak istiyorsanız; sizler için hazırlamış olduğumuz düğün hazırlık rehberine mutlak surette göz atmanız gerekiyor! Aile ve arkadaş çevrenizden de yardım alarak çok kolay bir şekilde gerçekleştireceğiniz bu yapılacaklar listesi, hayalinizdeki düğünü tam manasıyla gerçekleştirmenize ve unutulmaz bir gün yaşamanıza da olanak tanıyacaktır.

– Eşinizle birlikte düğün tarihini belirledikten sonra, nasıl bir düğün gerçekleştirmek istediğinizi ailelerinizle birlikte anlaşarak kararlaştırın. Bu, ilerleyen zamanlarda herhangi bir sorunun çıkmasını ve ailelerin “bizim fikrimiz sorulmadı” demesini engelleyecektir.

teknede dugun istanbul Düğün hazırlık rehberi

– Düğün yeri, saat ve tarihi belirlendikten sonra ise bir organizasyon firmasıyla çalışıp çalışmayacağınıza karar verin. Sizin yerinize misafirlerinize ikramlarda bulunan, catering hizmeti veren ve düğünle ilgili en ufak ayrıntıları bile elden geçiren organizasyon firmaları; çiçekçi, fotoğrafçı ve müzisyen gibi personelin yanı sıra düğün mekanını süsleme hizmetini de sunacaktır.

Davetiye seçimini gerçekleştirin. Sonrasında ise davetli listesini hazırlayın. Akraba, arkadaş ve aile çevrenizdeki kişilerin isimlerini kimseyi unutmamaya çalışarak davetiyelerin üzerine yazın. Düğüne ortalama 1 ay kala da davetiyeleri dağıtmaya başlayabilirsiniz.

– Yasal prosedürleri tamamlamak adına sizin ve eşinizin sahip olması gereken belgeler hakkında bilgi edinin.

Düğünde çalacak müzik, kesilecek pasta, misafirler için ikram, gelinlik ve damatlık, kuaförden randevu alma gibi detaylar üzerine ağırlık verin. Son dakikada herhangi bir sorunun çıkmaması için erken davranın ve işinizi sağlama alın.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra, sizler de herhangi bir sorunla karşılaşmadan dünya evine girmiş olabilirsiniz!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.