Doğru Kıyafet Seçimi

Doğru Kıyafet Seçimi

Doğru kıyafet seçimi için ipuçları
Şık görünmek her kadının hayali. Tabi ki şık görünmek, modayı takip etmekten geçiyor. Ancak çoğu zaman modayı takip etmek, şık olmak için yeterli olmuyor. Bu konuda en önemli nokta vücudunuzu tanımak ve kıyafet seçimlerinizi vücut formunuza uygun olarak yapmak. Peki, vücut şeklinize göre nasıl seçimler yapmalısınız?
Omuzlarınıza oranla daha geniş basenlere sahipseniz; muhtemelen beliniz düz ve kalçalarınız da dardır. Bu vücut formuna sahip kadınların dikkat etmesi gereken nokta, omuzları daha da geniş gösterecek giysilerden kaçınmak. Çan ve evaze etekleri tercih edebilirsiniz. Dar tişörtler, dar omuz kesimli ceketler de bu tip kadınların vücuduna uygun seçimlerdir.
İnce bir bele, yuvarlak basenlere, dar ve düşük omuzlara sahipseniz; alt kısmı düz ya da evaze kesimli, üst kısmı ise hareketli elbiseler seçmelisiniz. Bu şekilde basenlerinizi ön plana çıkartarak, uyumlu bir vücut formuna ulaşabilirsiniz. Bu tip vücutlara uygun diğer modeller ise, kruvaze elbiseler, ampir kesimler ve bele oturan kesimlerdir. Bu tarzda kesimleri topuklu ayakkabılarla tamamlayarak şık bir görüntü sergileyebilirsiniz.
Orta büyüklükte göğüslere, ince veya orta kalınlıkla bir bele ve yuvarlak basenlere sahip bir vücudunuz varsa, siz en avantajlı vücut tipine sahip kadınlardan birisiniz demektir. Eğer vücut formu noktasında, bu özelliklere uyan kısımdaysanız, kalem ve çan kesimli etekleri, bilekte biten düşük bel boru paça pantolonları, klasik tek düğmeli kruvaze ceketleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. modayisev.com

Gelen Aramalar:doğru kıyafet kombini

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.