Dikey Bahçe

  • Yaşam
  • 1133 kez görüntülendi

Dikey Bahçe

alanında en çok dikkat çeken ve konuşulan çalışmalardan biri de hiç kuşkusuz dikey bahçe düzenlemeleri. Yarattığı farklı görünüm ile, konu ile alakası olsun ya da olmasın her kesimden insanın beğenisini kazanan bu bahçelerde birbirinden farklı özellikteki kullanılabiliyor. İlk akla gelen bitki çeşitleri arasında hiç kuşkusuz tırmanıcı özellikte olanlar geliyor. Sarılıcı tırmanıcı bitkiler ister odunsu ister ise otsu yapıda olsun her yüzeye uyum sağlayabilirler. Bununla birlikte her bitkinin kendine has sarılma ve tırmanma özelliklerini bilmek, yaratmak istediğiniz görüntü açısından fayda sağlayacaktır.

Peki böyle kritik bir konuda en doğru bilgiyi en kısa zamanda nereden alabileceğinizi biliyor musunuz? Peyzajadresim.com, içeriğindeki zengin konu çeşitleri ve alanında deneyimli kişilerin yazdığı detaylı yazılar ile, bahçe ve çevre düzenlemeleri başta olmak üzere birçok ana başlıkta bilgi sağlıyor. Konunun “alaylı” meraklılarının yanı sıra öğrencileri tarafından da sıklıkla ziyaret edilen internet sitesi, adeta bir kılavuz niteliğinde. Evinizin küçük bir bahçesi var ise ve onu nasıl değerlendireceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız, peyzajadresim.com’da yer alan , ve hatta başlıklarına göz atmak işinize yarayacaktır. Site içinde yer alan blog bölümündeki yazılar ve fotoğraflar “bahçe işi”ne olan bakış açınızı değiştirecek ve size yeni bir vizyon kazandıracak.

Çiçek çeşitleri, ağaç türleri ve bakımlarına merak sardıysanız ve doğru bilgiyi en hızlı yoldan edinmek birincil önceliğiniz ise, peyzajadresim.com’un size en yakın adres olduğunu söyleyebiliriz. Veritabanı, blog, firmalar alt başlıkları ile beraber oldukça ilgi gören bir diğer bölüm de soru cevap kısmı. Peyzaj bahçe bakımından, peyzaj fuarlarına; bir peyzaj mimarında olması gereken özelliklerden Japon peyzaj mimarlığı anlayışına kadar birçok soru ve cevabın yer aldığı başlık, iyi bir rehber görevi görüyor. Bu anlamda, üniversiteye hazırlanan ve peyzaj mimarlığı alanında eğitim almak isteyen kişilerin de mesleği daha yakından tanımak adına ziyaret edebilecekleri nitelikli bir site. Türkiye’de peyzaj mimarlığı bölümünün bulunduğu üniversitelerin ve fakültelerin sıralandığı liste, özellikle tercih dönemindeki öğrencilerin kılavuzu niteliğinde.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.