Depresyona Karşı Alternatif Tedavi Yöntemleri

Depresyona Karşı Alternatif Tedavi Yöntemleri

Eğer depresyona girmiş veya depresyona girmeye yatkınlığınız varsa bu yazımızı mutlaka okuyun. Zira bu yazımızda depresyona girmenizi önleyecek bazı önemli noktalardan bahsedeceğiz. Böylece depresyon riskinizi en aza indirmiş olacaksınız. Eğer depresyona girmiş iseniz ve tıbbi destek almıyorsanız mutlaka tıbbi destek alacağınız bir doktorla iletişime geçiniz.
Depreston belirtilerinin artmasının nedenlerinden biriside vücuttaki B-12 vitaminin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu vitamin yeşil yapraklı sebzelerde, baklagillerde ve yumurtada bulunamktadır. Bu besinleri tüketerek vücudunuzun B-12 eksikliğini giderebilirsiniz. Ayrıca, tam tahıl içeren makarna çeşitlerinin yanı sıra, kahverengi pirin ve kepekli tahıl ürünleri tüketmeniz oldukça yararlı olacaktır.
Omega 3 yağı, vücudumuzun vazgeçilmezlerinden birisidir. Bu yağ zengin besin öğeleri içerirken, ruh halinizi düzeltmenize yardımcı olmaktadır. Özellikle zeytinyağı, keten tohumu, ceviz ve balık tüketmeniz Omega 3 almanıza yardımcı olacaktır. Omega 3 yağını haftada en az 3 defa tüketmeniz çok faydalıdır.
Depresyondayken, sizi hızlı bir şekilde depresyondan çıkararak en önemli etkenlerden biriside yapacağınız egzersizlerdir. Günlük olarak yapılan düzenli egzersizler ruh halinizi düzenleyecek ve antidepresan ilaç kullanmanıza gerek kalmadan depresyondan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunun nedeni, vücut egzersiz halindeyken endorfin salgılatmaktadır ve bu sizi daha iyi hissettir ve stresinizi azaltır.

Sağlıklı Günler Dileriz Modayısev

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.