Demode Kotunuzu Modaya Uydurun

Demode Kotunuzu Modaya Uydurun

Moda ikonlarına göre; 2013 yılı da yırtık kot pantolonlarının popüler olduğu bir yıl olacak gibi görünüyor. Eğer zevkinize ve tarzınıza uygun bir yırtık jean bulamıyorsanız, sizin için bir fikrimiz var. Dolabınızda bulunan eski bir kotunuzu kendiniz yırtabilirsiniz. Böylece hem 2013 yılı modasına uygun bir kotunuz olur, hem de bu kot için ayrıca bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız.

Bu proje için ihtiyacınız olan şeyler;  zevkinize ve tarzınıza uygun bir kot pantolon, makas ya da kağıt kesici, sert bir zımpara kağıdı ve çamaşır suyu.

Öncelikle kotunuzun nasıl yırtıklara sahip olmasını istediğinizi belirlemelisiniz. Bir kalemle kotunuzun üzerine yırtılacak yerleri işaretlerseniz, kolaylık sağlayabilirsiniz. Kot pantolonunuzun diz ve bacakların üst kısmını zımparalayın, kumaşın ters yönüne doğru da bu işlemi tekrarlayın. Bu işlem kotunuzun yıpranmış bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır.  Bu şekilde pantolonunuzda yırtıklar oluşturabileceğiniz gibi, bir makas ya da kağıt kesici yardımıyla da bu sonuca ulaşabilirsiniz. Makas ya da kesici yardımıyla kotunuz üzerinden iplikler çıkartın ve yırtıklar oluşturun ama bu çıkardığınız beyaz iplikleri kesmeyin. Çünkü bu iplikler pantolonunuz yıkandıkça, kendiliğinden dökülecektir. Bu da daha doğal bir görünüm sağlayacaktır. Pantolonunuz üzerinde değişiklik yaparken, çok abartmamaya dikkat etmelisiniz. Eğer biraz abartırsanız kotunuzu giymek yerine, çöpe atmak zorunda kalırsınız.

Eğer eskitilmiş bir kot tercih ediyorsanız, yırttığınız pantolonunuzu az miktarda çamaşır suyu eklenmiş bir kova suyun içinde bir süre bekletebilirsiniz. Böylece hem eskitilmiş hem de modaya uygun yırtık bir kota sahip olursunuz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar