Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon büyük bir uğraş ve geniş bir hayal gücü gerektiren meslek dallarından biridir. Bir yeri etmek için öncelikle geniş bir hayal gücüne sahip olmak gereklidir. Üstelik ne istediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Bir yeri etmek için bu işin mesleğini edinmenize gerek yoktur. Herkes kendi evinin, ofisinin mimarı, dekoratörü olabilir. Sizlere, dekorasyon ile ilgili öneriler ve fikirler sunacağız.

  • Öncelikle dekorasyonun yapılacağı yerin kullanım amacını doğru şekilde belirlemelisiniz. Buna göre adımlarınızı yapmalı ve kafanızda şekillendirmelisiniz.
  • Ev, ofis, mağaza gibi yerlerde yapılacak olan dekorasyonun öncelikle kullanım alanlarının ölçeklendirilmesi gerekmektedir. Elinizde doğru ölçüler ile kolaylıkla istediğiniz dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Eğer kendinizden çok emin değilseniz mimarlardan danışmanlık alabilir ve mimarınızın doğrultusunda dekore edeceğiniz yeri yenileyebilirsiniz.
  • Dekorasyonun yapılacağı yer dıştan içe doğru sıralandırılmalıdır. Öncelikle büyük işler yapılmalı ve ardından küçük işler yapılmalıdır.
  • Dekorasyonun yapılacağı yer de uyumlu ve sıcak tonlardan oluşan duvarlar oluşturulmalıdır. Duvar kâğıdı kullanmakta büyük avantaj olarak görülebilir.
  • Aşırı ışıklandırmadan kaçınmalısınız, dekorasyonun yapıldığı ve ışık isteyen belirli noktalarda ışık kullanarak dekorasyonunuzu ön planda tutabilirsiniz.
  • Bir alanda zıtlık yaratın! Dekorasyonun doğru yapıldığına inanıyorsanız dekorasyonun yapıldığı yerde dekorasyona tam zıt renkleri ve stili taşıyan bir alan oluşturun. Dekorasyonda farklılığın ve özel kılınmanın en büyük püf noktasıdır.

Sizlere, dekorasyon ile ilgili sekiz püf nokta paylaştık. Bu püf noktaları değerlendirebilir ve yapacağınız dekorasyonda kolaylık sağlayabilirsiniz.

Gelen Aramalar:2013 ev dekorasyon modası,2013 ev dizayn,2013 salon aksesuarları,2013 ev aksesuarları

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.